Aukční dům Sýpka - Články

Podzimní aukce, díl první

Podzimní aukce, díl první

European Arts, Prague Auctions, Zezula, Sýpka

První z velkých aukcí podzimu, sobotní aukce Dorothea, znovu přepsala top 10 grafik Bohuslava Reynka a vynesla téměř 18 milionů korun. Aukční katalogy dalších chystaných podzimních aukcí naznačují, že rekordů se dočkáme i u dalších autorů.

25. září 2018
Běla Kolářová poprvé přes milion

Sýpka 15. 10. 2017

Jedním z letošních největších úspěchů, minimálně na poli poválečného umění, je nový aukční rekord Běly Kolářové. Její asambláž <a href="http://www.artplus.cz/cs/aukce/219281-variace-na-dva-trojuhelniky-iv?hash=3edc1dcc6490298a2682f2c4c8dfd29b5ed70...

17. října 2017
Nejlepší letošní Kolíbal

Nejlepší letošní Kolíbal

Sýpka 15. 10. 2017

I když je Stanislav Kolíbal jednou z nejvýznamnějších postav českého poválečného umění, jeho aukční výsledky to zatím příliš nepotvrzují. Jeho tři roky starý aukční rekord má hodnotu 900 tisíc korun, což je méně, než jsou maxima Karla Malicha, Kar...

13. října 2017
První ochutnávka (díl druhý)

První ochutnávka (díl druhý)

Výběr z nadcházejících aukcí, podzim 2017

Podzimní část aukční sezóny odstartuje o nadcházejícím víkendu aukcemi Dorothea a European Arts. Pak budou následovat aukce bezmála každý víkend až do půlky prosince.

20. září 2017
Nejen milionová kniha

Nejen milionová kniha

Nejzajímavější starožitnosti prvního pololetí

Nejdražší starožitností prvního pololetí byl atlas měst z přelomu 16. a 17. století, který se v červnu prodal za více než 1,6 milionu korun. Za statisícové částky pak byly draženy hodiny, skříně, koberce, džbány či dvouruční meč.

7. srpna 2017
Bourdelle za miliony a nový rekord pro Kovandu

Art Antiques  Bourdelle za miliony a nový rekord pro Kovandu

Sýpka 21. 5. 2017

Aukce galerie Sýpka v neděli 21. května byla pro společnost historicky třetí nejúspěšnější. Vydělala celkem více než 8 milionů korun a prodáno bylo 159 z celkového počtu 251 nabízených položek.

16. června 2017
První drahý Kovanda

První drahý Kovanda

Sýpka 21. 5. 2017

Obraz Jiřího Kovandy z roku 1990 se na květnové aukci společnosti Sýpka prodal za 600 tisíc korun. Pro čtyřiašedesátiletého Kovandu, který je podle J&T Banka Art Indexu mezinárodně nejúspěšnějším současným českým umělcem, jde o první aukční prodej...

26. května 2017
Bourdelle podruhé a potřetí

Bourdelle podruhé a potřetí

European Arts a Sýpka 21. 5. 2017

Nedělní aukce nabídnou zajímavou situaci. Na dvou místech v Praze bude takřka současně nabízeno totéž dílo, jednou za 1,5 a podruhé za 9,5 milionu korun (bez provize). Aukční síně European Arts a Sýpka budou každá dražit odlitek slavné sochy Hérak...

16. května 2017
Ročenka 2017: Jan Merta

Ročenka 2017: Jan Merta

Malíř a jeho Galerie

Jan Merta patří k nejvýraznějším osobnostem malířské generace, která na výtvarnou scénu vstoupila v 80. letech minulého století. V letech 2005 a 2009 se stal domácí výtvarnou osobností roku. Jeho osobní obrazy balancující na pomezí realismu a abst...

15. března 2017
Světové aukční maximum pro Milana Kunce

Art Antiques  Světové aukční maximum pro Milana Kunce

Sýpka 26. 2. 2017

První z větších aukcí v novém roce byla aukce společnosti Sýpka, která se konala poslední únorovou neděli. Jejím těžištěm byla tentokrát kolekce poválečných a současných uměleckých děl, nechyběl ale ani kvalitní soubor modernistických designových...

14. března 2017
Kubistická rarita

Kubistická rarita

Sýpka 26. 2. 2017

Svou 44. aukci pořádá v neděli aukční síň Sýpka. Kromě řady především poválečných malířských a grafických děl nabídne tradičně také kvalitně zastoupenou kolekci modernistických designových výrobků a nábytku. K nejzajímavějším artefaktům z této obl...

21. února 2017
Ve znamení současného umění

Ve znamení současného umění

Sýpka 23. 10. 2016

Aukční dům Sýpka dražil na své nedělní aukci 260 předmětů. Největší úspěch tentokrát zaznamenala díla současných umělců v čele se Zorkou Ságlovou. Většina z nich pocházela ze sbírky Nadace pro současné umění Praha.

23. října 2016
Zobrazit další