Druhá večerní

Společnosti 1. Art Consulting a Adolf Loos Apartment and Gallery připravují na konec listopadu druhou exkluzivní večerní aukci.

V nabídce tentokrát bude 55 děl. Jejich souhrnná vyvolávací ceny činí 63 milionů korun (ceny v tomto článku jsou uváděny bez aukční provize). Aukce se uskuteční ve středu 25. listopadu od 18.30 v Topičově salonu v Praze.

Oproti březnové večerní aukci je tentokrát v nabídce více děl starého umění. A to hlavně díky kolekci několika špičkových obrazů ze sbírky Lobkowiczů (podrobněji zde).

Nejdražší položkou katalogu je nicméně opět jedno z děl klasické moderny – obraz Hornatá krajina od Jana Zrzavého s vyvolávací cenou 7,5 milionu korun. Položkou s nejnižší vyvolávací cenou je naopak stotisícový symbolistní dívčí portrét od Eduarda Veitha.

Jakub Schikaneder: Na Zámeckých schodech

olej na plátně / 103 x 139 cm

Mezi nejzajímavější položky aukce patří rozměrné plátno Na Zámeckých schodech od Jakuba Schikanedera. Obraz, který je popisován v Tomanově slovníku, je nabízen za 6,5 milionu korun.

Z poválečného umění je třeba zmínit jednu z liniových kompozic Zdeňka Sýkory a drátěný objekt Mrak od Karla Malicha.

Kompletní katalog aukce si je možné prohlédnout na webových stránkách společnosti 1. Art Consulting. Předaukční výstava se bude konat v Topičově salonu od středy 18. listopadu.