Nové číslo Art+Antiques / 2016-04

duben 2016

Obálka a úvodní článek dubnového Art+Antiques lákají k návštěvě výstavy Živly v nás v Západočeské galerii v Plzni. Výstava, která doprovází tradiční plzeňské sympozium o kultuře 19. století, je věnována obrazu katastrof v dobovém umění.

Art+Antiques, duben 2016 duben 2016

Rozhovor představuje designera Maxima Velčovského, jehož retrospektiva probíhá v Moravské galerii. Obsáhlý text Terezie Nekvindové se zaobírá problematikou restaurování současného umění. Z dalšího nelze nezmínit recenzi nové knihy Hany Rousové, článek k výstavě umělecké dvojice Fischli+Weiss nebo důkladné představení jednoho pozoruhodného portrétu od Vojtěcha Hynaise, nově objeveného v Olomouci.

Pravidelná rubrika Před deseti lety se tentokrát ohlíží za rekordním prodejem Štyrského obrazu Cirkus Simonette, který byl v dubnu 2006 na aukci Galerie Art Praha vydražen za tehdy rekordních 9,5 milionu korun.