Obklady z metra i Švankmajerova utonulá

Sýpka 19. 10. 2014

Obkladové kazety z pražského metra, tkané koberce Antonína Kybala, švýcarské náramkové hodinky Eterna Sonic, privátní karton Maxe Švabinského, objekt Jana Švankmajera a mnohé další. Tradičně kvalitní výběr poválečné moderny a předválečných i poválečných starožitností a designu v říjnovém katalogu Sýpky.

Rudolf Kremlička: Ves Hamry / 1919 / olej na plátně / 68 x 76 cm / vyv. cena 750 000 Kč

Jemná smyslově pojatá krajinomalba Rudolfa Kremličky z východního Slovenska. Atmosféra roku 1919.

Max Švabinský: V zahradě / 1921 / olej na kartonu / 24 x 32,5 cm / vyv. cena 60 000 Kč

Příjemně uvolněná privátní skica rigidního akademika Švabinského. Námět téměr voyérský, příznivá vyvolávací cena.

Jaroslav Otruba: Obkladové kazety pro interiér pražského metra – 56 ks / 1973 - 78 / hliník / vyv. cena 100 000 Kč

Designové obklady navrhované pro linku A pražského metra jejím hlavním architektem! V rámci aukčního trhu zcela ojedinělá nabídka. Možno pořídit celých 14 metrů čtverečních a obložit... Barevná kombinace zlatá, zlatavá champagne, zelinkavě zlatá.

Jan Švankmajer: Láhev - utonulá / 1964 / komb. technika / 50 x 22 x 22 cm / vyv. cena 120 000 Kč

Publikovaný surrealistický objekt Jana Švankmajera z poloviny 60. let, původem ze soukromé zahraniční kolekce. Vzhledem k dataci a koncentraci specifické autorské morbidity zcela výjimečná tržní nabídka. Objekty, které se dražily v posledních letech, byly vesměs zbrusu nové.

Náramkové hodiny Eterna Sonic / Švýcarsko, od 70. let / puncováno, ryzost 750/1000 / vyv. cena 110 000 Kč