Poválečná fotografie

Orlys Art Auctions 6. 12. 2014

V katalogu sobotní aukce Orlys Art Auctions je k mání na 160 položek. Většina z nich jsou práce na papíře. Pozornost na sebe upíná především větší konvolut poválečné české fotografie.

Jaroslav Franta: Koláž (autor Hugo Demartini) / 60. léta / dosud nepublikovaná autorská zvětšenina / vyv. cena 12 000 Kč
Jaroslav Franta: Koláž (autor H. Demartini) / 60. léta
dosud nepublikovaná autorská zvětšenina / vyv. cena 12 000 Kč

Nabízet se budou dvě koláže od Bohumila Štěpána, jehož díla se na aukcích často neobjevují. Čtyřmi tisky jsou zastoupeny Alena Kučerová a Adriena Šimotová, pěti draženými položkami Albín Brunovský.

V aukci se objeví několik geometrických abstrakcí od nejlepších představitelů této umělecké tvorby u nás, jako jsou Zippe, Kolíbal, Mirvald, Novosad a Kubíček. Ve všech případech se budou dražit zajímavé položky.

Mezi fotografiemi zaujme Praha od Josefa Sudka. Originální signovaná fotografie z roku 1957, která ukazuje neklidné nebe nad Karlovým mostem, se bude vyvolávat za necelých 100 tisíc korun. Nabízet se budou další dvě Sudkovy panoramatické krajiny z roku 1960. V aukci bude také dvanáct Reichmannových fotografií a snímky od dalších proslulých českých poválečných fotografů jako např. Hák (Z ateliéru F. Hudečka), Medková, Souček, Feyfar.

František Hudeček: Noční chodec / 1943 / tuš, akvarel, papír / 27 x 20 cm / vyv. cena 29 000 KčFrantišek Hudeček: Noční chodec / 1943
tuš, akvarel, papír / 27 x 20 cm
vyv. cena 29 000 Kč