Vánoční salon Pro arte

29. 12. den pro čtenáře ART+

Investiční fond Pro arte láká zájemce k nahlédnutí do své vlastní kolekce. Od 25. listopadu do 4. prosince pořádá v prostorách Vratislavského paláce na Malé Straně Vánoční salon. K vidění budou především významná bohemika nakoupená ze zahraničních i domácích sbírek. Čtenáři ART+ mají možnost navštívit přehlídku v sobotu 29. 11. od 10 do 20 hodin bez předchozího přihlášení.

Peter Angermann - Jan Knap: Chlév v Betlémě / 1981 / akryl, plátno / 280 x 225 cm

Fond Pro arte, který investoval během necelých dvou let do umění více než 120 milionů korun a v dubnu se otevřel novým investorům (zde), se nyní exklusivně otevře i sběratelům. Díla Františka Kupky, Toyen, Josefa Šímy, Jana Zrzavého, Emila Filly a řady dalších klasiků českého výtvarného umění budou v rámci Vánočního salonu představena v kontextu nepoměrně mladších děl žijících autorů. Z nich si fond cení především velkého souboru skleněných plastik od nejvýznamnějšího českého sklářského výtvarníka Václava Ciglera nebo kolekce dnes již téměř kultovních, stylově nezařaditelných objektů Františka Skály.

Mikuláš Medek: Můj portrét v generálské uniformě / 1960 / 162 x 145,5 cm

Ve Vratislavském paláci na Malé Straně, v sídle fondu, vznikne na deset dnů v několika místnostech salonní prostředí, ve kterém se výtvarnému umění dařilo už v 18. a 19. století. Tehdy Vratislavský palác žil uměním a patřil tak k nejprestižnějším místům v Praze. Komorní charakter místa ovšem do značné míry vylučuje přítomnost většího množství návštěvníků najednou. Kurátoři fondu se proto rozhodli nabídnout salon permanentní, desetidenní, pro menší skupiny přátel i individuálních zájemců o výtvarné umění. Před jeho návštěvou je tedy třeba se dopředu objednat.

Václav Cigler: Modrý kužel / 2007 / 25 cm

Vánoční salon Pro arte probíhá ve Vratislavském paláci na Malé Straně od 25. 11. do 4. 12, denně od 10 do 20 hodin. Pozvánky na jiné dny než 29. 11. je možné získat na adrese proarte@proarte.cz, případně vyplněním formuláře na stránkách fondu.