Art+Antiques Vltavín 22. 9. 2011

Nejdražší položkou zářijové aukce galerie Vltavín se stalo plátno Grigorije Musatova Včelíny, které se prodalo za vyvolávací cenu 90 tisíc korun. Nového majitele našlo 27 procent z 930 nabízených obrazů, grafik a prací na papíře. Dohromady aukce vynesla 1 milion korun (všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize).

Věra Janoušková: Objekt

Věra Janoušková: Objekt / 1994
koláž na papíře / 59,4 x 42 cm / cena: 16 800 Kč

Z obrazů jmenujme ještě olej Písecké novostavby od Ludvíka Kuby (37 tisíc) nebo kvaš Vojtěcha Sedláčka Krajina s domy (30 tisíc korun). Z papírových položek uspěla nejlépe cenná grafika Františka Tichého Paganini IV. Litografie z roku 1946 našla kupce za vyvolávací cenu 59 tisíc korun, přesto zdaleka nejde o nejdražší z Tichého grafik. Jiný jeho tisk ze 40. let se před třemi lety prodal u Galerie Kodl za 102 tisíce korun. Po 24 tisících korunách se prodaly také dva dřevoryty Josefa Váchala, Duchové a Chalupa. Překvapením večera se pak stal lept Albína Brunovského Desiré, jehož cena vzrostla z 2,4 tisíc korun na 23,4 tisíce korun.

Z novějších prací na papíře našla svého kupce například koláž Věry Janouškové Objekt z roku 1994 (17 tisíc korun). Z nabídky fotografií uspěl Divadelní motiv Františka Drtikola (28 tisíc) a Polabská krajina Josefa Sudka (29 tisíc korun). Z plastiky nejvýše, dva příhozy nad první podání, našel majitele Spící satyr od Jaroslava Horejce. Bronz vysoký 27 cm z roku 1937 stál 35 tisíc korun.