Vobecký je v kurzu

Prague Auctions 15. 6. 2014

Na nedělní aukci z pozůstalosti Františka Vobeckého se dražilo téměř 250 položek. Nabízela se grafika, koláže, kresba i malba. Ve všech kategoriích mimo koláže byla aukce mimořádně úspěšná a prodalo se téměř vše, co se nabídlo.

František Vobecký: Komtesa / olej na plátně / 75 x 54,5 cm / Prague Auctions 15. 6. 2014 / 375000 Kč

Zdá se skoro neuvěřitelné, že z grafiky a kresby zůstaly doma jen 4 položky z více než 160. Některá díla dosáhla podstatně vyšších cen, než za která se vyvolávala. Například práce na papíře Stojící děvče z roku 1957 šla z 5 na 20 tisíc korun a Akt v zrcadle se dostal ze 2 na 12 tisíc korun (dosažené ceny jsou včetně provize).

V malbě bodoval portrét Komtesa, který se vyšplhal z 80 na 375 tisíc korun nebo kubistický olej z třicátých let Mísa s citronem, který se nabízel za 190 tisíc, konečného kupce však přišel na 625 tisíc korun. Na pokoření autorského rekordu ovšem tato částka nestačila. Ten drží od května 2009 Zátiší s citronem z roku 1931 prodané v Dorotheu za 720 tisíc korun.

František Vobecký: Mísa s citronem / 30. léta 20. století / olej na plátně / 100 x 72 cm / Prague Auctions 15. 6. 2014 / 625000 Kč

Raritní Štyrského tisk atakoval hranici dvou milionů korun

Zajímavé výsledky z březnových aukcí, březen 2024

5. dubna 2024

Artslimit 24. 3. 2024

Prague Auctions

Top 10 Sopko

Top 10 Sopko

27. května 2022

Drtikol, Rössler i Tichý a Kolářová

24. ledna 2019

Grygar skoro za milion

Grygar skoro za milion

17. dubna 2017