Mezi neprodanými položkami květnové aukce Galerie Kodl figuruje i akvarelová studie Františka Kupky k obrazu Radosti. Ve skutečnosti bylo toto dílo z aukce staženo, neboť o něj projevila zájem Národní galerie a stát uplatnil své předkupní právo. K...
24. července 2018Jarní aukce Galerie Kodl v neděli 28. května zaznamenala tržbu přes 251 milionů korun. To je dosud nejvyšší částka v celé české aukční historii.
31. července 2017Nedělní aukce Galerie Kodl výrazně přepsala dosavadní aukční maximum Toyen. Její rozměrné plátno Šero v pralese z konce 20. let se prodalo za vynikajících 36 milionů korun včetně provize. Nad 10 milionů korun bylo vydraženo ještě několik dalších...
28. května 2017Nadcházející neděli se do dražby pořádané Galerií Kodl chystá jedno z nejrozměrnějších pláten od Toyen, které doposud trh nabídl. Monumentální formát ovšem není hlavním parametrem, díky němuž lze toto dílo označit za mimořádné.
24. května 2017Dva měsíce po úspěchu obrazu Trubadůr, který byl v březnu vydražen za 15,59 milionu korun, přichází na trh další dílo Giorgia de Chirica. Tentokrát se však jedná o malířovo rané dílo, navíc restituované z pražské Národní galerie. Dražba bude start...
23. května 2017