Meissner - Neumann

Jugoslávských partyzánů 636/20 160 00 Praha-Bubeneč | www.europeanarts.cz |

Statistiky

Počet prodaných děl
Počet neprodaných děl

Novinky a články

Pomáháme kultivovat trh s uměním

Rozhovor s Janem Neumannem

Jan Neumann je bezkonkurenčně nejzkušenějším českým licitátorem. Řídil již první povolenou aukci na podzim 1989 a občas moderuje i tři aukce v jediném týdnu. Trh s uměním ale sleduje i z perspektivy „kamenných obchodů“, poslední dva roky je prezid...

16. května 2016
Když má sbírka renomé

Když má sbírka renomé

S šéfkurátorkou Židovského muzea nejen o aukčním trhu

"Pokud je našim skutečným zájmem rozvoj a posilování našich sbírkových fondů, jednoduše nemůžeme tento způsob nákupu zcela ignorovat," říká o akvizicích z tuzemského i zahraničního aukčního trhu šéfkurátorka pražského Židovského muzea Dana Veselská....

12. září 2014
Rekordní Knüpfer opět v aukci

Rekordní Knüpfer opět v aukci

Beneš Knüpfer: Souboj Tritónů v Londýně

Jako jedna z položek londýnské květnové aukce evropského umění 19. století figuruje více než dvoumetrové plátno českého malíře Beneše Knüpfera. Podle katalogu jde o malbu známého námětu Souboj Tritónů, vystavenou roku 1892 na Jubilejní světové výs...

29. dubna 2014