Od Lhotáka po koberec

Zezula 8. 4. 2017

První letošní aukce brněnského aukčního domu vynesla přes 5,1 milionu korun. Nového majitele v sobotu 8. dubna našlo 62 procent z 358 nabízených uměleckých děl a starožitností. Šest obrazů, jeden koberec a jedny hodiny bylo draženo za částky nad sto tisíc korun.

Kamil Lhoták: Závody balonů, 1946

Kamil Lhoták: Závody balonů, 1946,
olej na překližce, 19,3 x 29,7 cm, cena: 708 000 Kč

Nejdražším dílem aukce se stal drobný olej Kamila Lhotáka Závody balonů. Malba na překližce z roku 1946 vystoupala na 708 tisíc korun, více než trojnásobek minimálního podání. Na téměř pětinásobek vyvolávací ceny pak vylétl zmiňovaný koberec Heritz, syrská práce z konce 19. století. Vítěz aukce za za něj nabídl 342 tisíc korun. Z obrazů byly za statisícové částky draženy ještě práce Bohumíra Matala, Otakara Kubína, Richarda Fremunda a Joži Uprky.

Koberec Heritz, Sýrie, 1880

Koberec Heritz,
Sýrie, 1880,
domácí koberec,
290 x 375 cm,
cena: 342 000 Kč

Ze starožitností se nejdráže prodaly obrazové hodiny z roku 1826, které našly kupce při ceně 118 tisíc korun. Na dalších příčkách se umístily broušená váza značky Moser z konce 20. let (94 tisíc), diamantové náušnice (71 tisíc) a žardniéra od Wiener Werkstätte (61 tisíc korun).

Artslimit 24. 3. 2024

Aukční dům Zezula

Drtikol, Rössler i Tichý a Kolářová

24. ledna 2019

Umění není jen investice

Umění není jen investice

22. dubna 2018

První ochutnávka (díl druhý)

První ochutnávka (díl druhý)

20. září 2017