Antikvity Praha - Články

Především kvalitní nábytek

Především kvalitní nábytek

Nejdražší starožitnosti 1. pololetí

V prodeji starožitností se v uplynulém půlroce žádné převraty neudály, přesto jsou některé dosažené ceny velmi zajímavé. Výjimečný nábytek dlouhodobě patří k artefaktům s nejvyššími cenami v této kategorii, letošnímu pololetnímu top 10 starožitnos...

7. srpna 2018
Kokoschka kreslíř a sběratel

Kokoschka kreslíř a sběratel

Antikvity Praha 2. 12. 2017

Společnost Antikvity Praha bude na své sobotní aukci dražit mimořádnou kolekci uměleckých děl z majetku rodiny Oskara Kokoschky. Součástí souboru je i několik akvarelů, kreseb a grafik samotného Kokoschky.

1. prosince 2017
Obrazy i zbraně

Art Antiques  Obrazy i zbraně

Antikvity Praha 27. 5. 2017

Květnová aukce obrazů a starožitností společnosti Antikvity Praha vynesla 1,6 milionu korun. Nejdražší položkou aukce se stal žánrový výjev Po lovu od nizozemského malíře 19. století Petra van Schendela.

31. července 2017
Puška pro císaře Františka Josefa I.

Antikvity Praha 3. 12. 2016

Před sto lety, 21. listopadu 1916 zemřel ve věku 86 let císař František Josef I. Originálním způsobem si mocnáře připomene na své nadcházející aukci vyšehradský aukční dům Antikvity Praha, který bude dražit ručnici z císařova osobního majetku.

1. prosince 2016