Arthouse Hejtmánek - Články

Raný novověk v bronzu, oleji i inkoustu

Arthouse Hejtmánek 30. 11. 2017

Součástí nadcházející aukce Arthouse Hejtmánek bude stopadesát uměleckých děl a starožitnosti od středověku po současnost. V kategorii starého umění vyniká pestrý soubor pozdně gotických a manýristických děl.

29. listopadu 2017
Zopakuje Ajvazovskij předchozí úspěchy ruského malířství?

Největším a současně jedním z nejdražších obrazů podzimních aukcí bude více než dvoumetrové plátno Ivana Konstantinoviče Ajvazovského Bouře na moři. Obraz ze soukromé pražské sbírky bude startovat na 11 milionech korun (bez 24% provize).

26. listopadu 2017
První ochutnávka (díl třetí)

První ochutnávka (díl třetí)

Výběr z nadcházejících aukcí, podzim 2017

Loni na přelomu listopadu a prosince sběratelé a investoři na šesti aukcích utratili více než 420 milionů korun. Na co se můžeme těšit letos?

22. září 2017
Nejen milionová kniha

Nejen milionová kniha

Nejzajímavější starožitnosti prvního pololetí

Nejdražší starožitností prvního pololetí byl atlas měst z přelomu 16. a 17. století, který se v červnu prodal za více než 1,6 milionu korun. Za statisícové částky pak byly draženy hodiny, skříně, koberce, džbány či dvouruční meč.

7. srpna 2017
Kokoschkova Praha a další tucet autorských rekordů

Art Antiques  Kokoschkova Praha a další tucet autorských rekordů

Arthouse Hejtmánek 1. 6. 2017

S celkovou tržbou bezmála 94 milionů korun skončila ve čtvrtek 1. června zahradní aukce společnosti Arthouse Hejtmánek.

31. července 2017
Kokoschkova Praha za více než 52 milionů

Arthouse Hejtmánek 1. 6. 2017

Na aukci Arthouse Hejtmánek ve čtvrtek vpodvečer padl mezinárodní rekord za krajinomalbu Oskara Kokoschky. Když licitátor po několikaminutové dražbě nabízený velkoformátový pohled na Prahu přiklepl, přeplněná zahrada v pražské Bubenči úspěšného dr...

2. června 2017
Pražan Kokoschka

Art Antiques  Pražan Kokoschka

Arthouse Hejtmánek 1. 6. 2017

Jakkoliv bývá Praha opěvovaná jako kosmopolitní město oplývající nespočtem půvabů, existuje pouze několik světových malířů, v jejichž tvorbě byla systematicky zachycována. Jedním z nich je Oskar Kokoschka, který zde strávil čtyři léta. Většina jeh...

27. května 2017
Vynikající kolekce soch

Vynikající kolekce soch

Arthouse Hejtmánek 1. 6. 2017

Součástí nabídky tradiční červnové zahradní dražby aukčního domu Arthouse Hejtmánek bude tentokrát početný soubor velmi kvalitních sochařských prací různých období i provenience. Ojedinělá jsou především předkládaná díla starého umění, která se v...

25. května 2017
Kokoschka, Matisse, Buffet..

Kokoschka, Matisse, Buffet..

Nejdražší díla zahraničního umění na českých aukcích v roce 2016

Děl zahraničních autorů prošla minulý rok trhem celá řada. Nad milion korun se jich prodalo celkem 20, bereme-li tedy v potaz artefakty 19. a 20. století. Již tradičně byla v tomto segmentu nejaktivnější aukční síň European Arts, jednotlivé obrazy vš...

23. ledna 2017
Sochy v roce 2016

Sochy v roce 2016

Nejzajímavější prodeje uplynulého roku

 V minulém roce se nad hranicí milionu korun vydražily celkem čtyři sochy. Tři z nich patřily do poválečného období. Jejich autory byli Karel Malich (ten se v posledních letech v této cenové hladině draží téměř každoročně), nováčky se v této kategori...

16. ledna 2017
Hledáme věci, které český trh obohatí

Rozhovor s Tomášem Hejtmánkem

Tomáš Hejtmánek je majitelem aukční síně a galerie Arthouse Hejtmánek, která se jako jedna z mála domácích společností snažíte držet celý sortiment trhu s uměním od starožitností po současné umění. Na nadcházející aukci bude mimo jiné nabízet renesan...

20. prosince 2016
Velkolepá sezóna pokračuje

Velkolepá sezóna pokračuje

Arthouse Hejtmánek 1. 12. 2016

Čtvrteční večerní aukce Arthouse Hejtmánek potvrzuje aktuální mimořádný zájem českých i zahraničních sběratelů a investorů o nákup výtvarného umění, a to bez ohledu na období či médium. Prodáno bylo 82 % z téměř 90-ti nabízených položek.

2. prosince 2016
Zobrazit další