Kolekce čtrnácti Šímů vynesla přes 36 milionů korun
Text Skřivánek Jan | Datum 26.10.2015
Aukční premiéru na českém trhu si ve čtvrtek 17. září na aukci společnosti Vltavín odbyl Yves Klein.
Kompozice z plátkového zlata na metalickém papíru, o něco větší než je formát A4, byla nabízena za 30 tisíc korun. Přestože dílo postrádalo autentifikační certifikát či popis provenience, konečná cena vystoupala až na 360 tisíc korun. Z necelých šesti set nabízených položek, především prací na papíře, nového majitele našla jen pětina děl, dohromady za 2 miliony korun.
Nejdražší položkou aukce se stal titulní obraz katalogu, krajina Jindřicha Pruchy Běstvina u Čáslavi. Olej středního formátu z roku 1913 vystoupal z 324 na 504 tisíc korun. Výraznější nárůsty zaznamenal ještě obraz Letní noc od Richarda Wiesnera, z 18 na 66 tisíc, a akvarel Anička od Kamila Lhotáka, z 30 na 52 tisíc korun. Většina zbývajících děl byla dražena za částky do 10 tisíc korun.
23. dubna 2024Adolf Loos Apartment and Gallery, 21. 4. 2024
Olej Františka Kupky Početí / Danae překonal historický rekord českých aukcí. Prodal se za 126,5 milionu korun včetně aukční provize, která byla po dohodě s prodávajícím snížena z obvyklých 21 na 10 procent. O necelé tři miliony korun překonal dosava...
21. dubna 2024Přehled trhu s uměním za rok 2023 v Ročence Art+
16. dubna 202423. dubna 2024
19. září 2019
15. srpna 2018
7. července 2016