Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností
Text Redakce ART+ | Datum 13.04.2016
Obálka a úvodní článek dubnového Art+Antiques lákají k návštěvě výstavy Živly v nás v Západočeské galerii v Plzni. Výstava, která doprovází tradiční plzeňské sympozium o kultuře 19. století, je věnována obrazu katastrof v dobovém umění.
Rozhovor představuje designera Maxima Velčovského, jehož retrospektiva probíhá v Moravské galerii. Obsáhlý text Terezie Nekvindové se zaobírá problematikou restaurování současného umění. Z dalšího nelze nezmínit recenzi nové knihy Hany Rousové, článek k výstavě umělecké dvojice Fischli+Weiss nebo důkladné představení jednoho pozoruhodného portrétu od Vojtěcha Hynaise, nově objeveného v Olomouci.
Pravidelná rubrika Před deseti lety se tentokrát ohlíží za rekordním prodejem Štyrského obrazu Cirkus Simonette, který byl v dubnu 2006 na aukci Galerie Art Praha vydražen za tehdy rekordních 9,5 milionu korun.
50. jubilejní veletrh Antique 18.–21. 4. 2024
17. dubna 2024Přehled trhu s uměním za rok 2023 v Ročence Art+
16. dubna 2024150 let od první výstavy impresionistů
15. dubna 202417. dubna 2024
24. srpna 2022
26. července 2022
1. července 2022