Text Skřivánek Jan | Datum 26.10.2015
Na aukci společnosti Orlys Art Auctions zaměřené na práce na papíře, která se konala v neděli 20. záři, sběratelé a investoři za kresby a grafiky převážně z druhé poloviny 20. století utratili 1,4 milionu korun.
Adriena Šimotová: Zjevení, 1997,
pigment na papíře, 69 x 48,5 cm,
cena: 136 400 Kč
Prodalo se 60 procent z necelých 150 dražených položek, nejdráže pigment na papíře Zjevení od Adrieny Šimotové. Tato práce z roku 1997 inspirovaná Turínským plátnem našla kupce za vyvolávací cenu 136 tisíc korun. Z 36 na 52 tisíc korun pak vystoupal Šimotové rozměrný barevný lept a suchá jehla Hlava k listování z roku 1984.
Za částky kolem 50 tisíc korun se prodaly také hned tři kombinované techniky na papíře a sololitu Ladislava Nováka. Z fotografií, které představovaly pětinu nabídky, se nejdráže, za 42 tisíc korun prodal snímek Jana Svobody Tajemství z roku 1970. Nejdražší položkou současného umění se stal obraz Josefa Bolfa Chodba z roku 2011. Olej na plátně přibližně formátu A4 byl vydražen za 42 tisíc korun.
25. dubna 2024Adolf Loos Apartment and Gallery, 21. 4. 2024
23. dubna 2024Adolf Loos Apartment and Gallery, 21. 4. 2024
Olej Františka Kupky Početí / Danae překonal historický rekord českých aukcí. Prodal se za 126,5 milionu korun včetně aukční provize, která byla po dohodě s prodávajícím snížena z obvyklých 21 na 10 procent. O necelé tři miliony korun překonal dosava...
21. dubna 202425. dubna 2024
15. července 2021
18. června 2021
1. června 2021
24. května 2015
16. prosince 2013
19. května 2013