Mánes Antonín (1784 - 1843)

Žena s dítětem u vody

Vyvolávací cena 450 000 Kč
Konečná cena 450 000 Kč

Informace o položce

Rozměr: 52.5 x 42 cm
Technika: Olej
Signováno: značeno vpravo dole: Ant. Mánes

Z přiloženého odborného znaleckého posudku PhDr. A.B. Krále, CSc.: „ … Žena s dítětem u vody je nespornou malbou Antonína Mánesa, vynikajícího českého malíře 19. století. V díle tohoto malíře krajináře je figurální námět tohoto typu vzácný, a proto má nejen hodnotu uměleckou a galerijní, ale také pecuniární.“ Posouzeno PhDr. N. Blažíčkovou - Horovou. Informace o autorovi: Jeden z největších českých malířů počátku 19. století a zakladatel rodu, který ovlivnil české malířství po celé 19. století. Studoval na akademii od r. 1806. Roku 1836 byl prvním profesorem krajinářské školy v paláci hraběte Šporka. Z této školy vyšli zejména Bedřich Havránek a E. Herold. Čistě figurální náměty v jeho tvorbě jsou velmi vzácné. Známý je obraz Krajina s kostelem a s klečící ženou

Informace o dražbě

Položka číslo 28.
Vyvolávací cena 450 000 Kč
Konečná cena 450 000 Kč
Aukční provize 20%

Galerie Pictura     |       19. března 2014     |       Na Zderaze 6 Praha 2

Popis položky

olej, plátno

Top 3 položky autora

Mánes Antonín 1784 - 1843
Italská krajina s letohrádkem

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Mánes Antonín 1784 - 1843
Horská krajina

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Mánes Antonín 1784 - 1843
Krajina se stavením

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???