Mánes Antonín (1784 - 1843)

Pasáček koz, 1828

Vyvolávací cena 1 600 000 Kč

Informace o položce

Rozměr: 55 x 68 cm
Technika: Olej
Signováno: sign. PD

Mimořádně krásná, pozitivně laděná romantická malba nejvýznamnějšího zakladatele tradiční české krajinářské školy působí velice harmonicky, neboť ji Mánes zcela v souladu s převládajícími světovými tendencemi záměrně komponoval z několika ideálních přírodních partií s důrazností na kompaktní idylické vyznění celé scény. Raritně se vyskytující autor, navíc ve velkoformátovém provedení, je v tomto případě reprezentován dílem skutečně vysoké sběratelské a galerijní hodnoty. Práce byla zapůjčena Národní galerii v Praze v roce 2007 a není divu, že tento výjimečný obraz byl použit jako coverface výstavy Hory, skály, kameny v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě v témže roce. Dílo pochází z významné pražské sbírky. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem, CSc. a prof. R. Prahlem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. N. Blažíčkové-Horové a restaurátorská zpráva akad. mal. T. Bergera, žák prof. Karla Postla na AVU v Praze, člen Krasoumné jednoty

Informace o dražbě

Položka číslo 155.
Vyvolávací cena 1 600 000 Kč
Aukční provize 20%

Galerie Kodl     |       25. května 2014     |       Národní třída 7 110 00 Praha 1

Popis položky

olej na plátně, rám, provedena rentoaláž

Skalnatá krajina Antonína Mánesa

Zezula 10. 12. 2016

Po více než dvou a půl letech se na trh dostává další malba Antonína Mánesa. Skalnatou krajinu s pasáčkem dobytka bude dražit na své nadcházející sobotní aukci společnost Zezula. Zájemcům ji nabídne za minimální podání 750 tisíc korun (bez provize)....

8. prosince 2016
Otec a syn Mánesové na jedné aukci

Galerie Kodl a Vltavín 25. 5. 2014

Malby Antonína a Josefa Mánesových nejsou na aukčním trhu nabízeny příliš často. Když už se nějaká objeví, jedná se povětšinou o komornější formáty, o díla sice zajímavá, která však v kontextu tvorby obou autorů nejsou nijak zvlášť důležitá či přelom...

17. května 2014

Top 3 položky autora

Mánes Antonín 1784 - 1843
Italská krajina s letohrádkem

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Mánes Antonín 1784 - 1843
Horská krajina

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Mánes Antonín 1784 - 1843
Krajina se stavením

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???