Červen 2021 1765

Stromy

Mánes Antonín (1784 - 1843)

Stromy
Předchozí    Další

Autor: Mánes Antonín

Vytvořeno: -

Rozměr: 29.0 cm x 24.0 cm
Technika: Olej na lepence
Signováno:

Aukční dům: Galerie Pictura
Místo prodeje: Praha
Datum prodeje: 9.12.2020
Číslo položky: 133

Vyvolávací cena:
25 000,00 Kč
Konečná cena:
36 000,00 Kč
Aukční provize:
22,00%

Popis: kol. r. 1840 olej, lepenka 29 x 24 cm Značeno: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem. Jeden z největších českých malířů počátku 19. století a zakladatel rodu, který ovlivnil české malířství po celé 19. století. Studoval na akademii od r. 1806. Roku 1836 byl prvním profesorem krajinářské školy v paláci hraběte Šporka. Z této školy vyšli zejména Bedřich Havránek a E. Herold. Čistě figurální náměty v jeho tvorbě jsou velmi vzácné. Známý je obraz Krajina s kostelem a s klečící ženou.