Mánes Antonín (1784 - 1843)

Stromy

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Konečná cena 36 000 Kč

Informace o položce

Rozměr: 29 x 24 cm
Technika: Olej na lepence

Informace o dražbě

Položka číslo 133.
Vyvolávací cena 25 000 Kč
Konečná cena 36 000 Kč
Aukční provize 22%

Galerie Pictura     |       9. prosince 2020     |       Na Zderaze 6 Praha 2

Popis položky

kol. r. 1840 olej, lepenka 29 x 24 cm Značeno: Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem. Jeden z největších českých malířů počátku 19. století a zakladatel rodu, který ovlivnil české malířství po celé 19. století. Studoval na akademii od r. 1806. Roku 1836 byl prvním profesorem krajinářské školy v paláci hraběte Šporka. Z této školy vyšli zejména Bedřich Havránek a E. Herold. Čistě figurální náměty v jeho tvorbě jsou velmi vzácné. Známý je obraz Krajina s kostelem a s klečící ženou.

Top 3 položky autora

Mánes Antonín 1784 - 1843
Italská krajina s letohrádkem

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Mánes Antonín 1784 - 1843
Horská krajina

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Mánes Antonín 1784 - 1843
Krajina se stavením

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???