Orlys Art Auctions - Články

Orlys Art Auctions, 30. 10. 2011

Art Antiques  Orlys Art Auctions, 30. 10. 2011

Nejdražší položkou první aukce nově založené společnosti Orlys Art Auctions, za kterou stojí galerista Milan Mikuš, se stala titulní Krajina v Brie od Josefa Šímy. Drobné plátno datované rokem 1950 se v sobotu 30. října prodalo za vyvolávací cenu 1,3...

15. prosince 2011
Richard Fremund 2011

Art Antiques  Richard Fremund 2011

Richardovi Fremundovi by dnes bylo 83 let. Byl jednou z nejvýraznějších osobností pražské umělecké scény přelomu 50. a 60. let, ve srovnání se svými generačními souputníky Robertem Piesenem, Mikulášem Medkem či Liborem Fárou je však dnes jeho jméno t...

15. prosince 2011
Orlys Art Auctions, podzim 2011

Poslední říjnovou neděli v 13:30 hodin začíná v pražském hotelu Augustine na Letenské ulici první aukce nově založené společnosti Orlys Art Auctions navazující na činnost Galerie Maldoror Milana Mikuše. Katalog obsahuje na 140 položek především moder...

27. října 2011
Eugen von Kahler 2011

Art Antiques  Eugen von Kahler 2011

Osudy umělců z okruhu takzvaných českých Němců patřily dlouhá desetiletí mezi ty záměrně opomíjené. Jméno malíře Eugena von Kahlera (1882–1911) zaznělo u nás poprvé důrazněji před pěti lety v souvislosti s výstavou v Chebu. Teď jde do aukce jeho zása...

17. října 2011