ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Aukce k desetiletí časopisu

Aukce Art&Antiques 19.6. na Slovanském ostrově

Nečekaný zájem dražitelů a překvapivé výsledky přinesla slavnostní aukce u příležitosti desetiletí našeho partnerského časopisu Art+Antiques konaná ve spolupráci s portálem ART+. Celkový výtěžek dosáhl 8520 korun. Nechybělo napětí, humor i několik nezapomenutelných okamžiků.

 

Aukční položky čekají na své nové majitele

 

Aukce se konala 19. června na Slovanském ostrově u příležitosti slavnostního večera k deseti letům existence našeho partnerského časopisu Art+Antiques. Roli dražitelů si tentokrát vyzkoušeli zástupci více než osmi zúčastněných aukčních síní, funkci licitátora naopak přijal šéfredaktor časopisu Jan Skřivánek. K mání bylo symbolických deset historických čísel Art+Antiques opatřených autogramy umělců, jejichž dílo zdobilo v příslušném měsíci titulní stranu.

O položky vyvolávané za symbolický obnos padesáti korun, navíc velkoryse bez aukční provize, byl velký zájem. Bojovalo se především o lednové číslo z roku 2009 s fotografií a autogramem Milana Grygara (1 050 korun) a o květnové číslo z téhož roku na titulu s plátnem Šatna od Josefa Bolfa (1 400 korun). Vůbec nejvyšší částku večera, 1 650 korun, zaplatil nový majitel za poslední položku: červnové číslo z letošního roku s Hlavami duchů od Františka Skály.

Finální příklep březnového čísla roku 2009 s fotografií a podpisem Jiřího Davida (800 korun) 

 

K mání byla dále čísla časopisu s podpisy Tomáše Rajlicha (650 korun), Jana Merty (700 korun), Jiřího Davida (800 korun), Květy Pacovské (320 korun), Pavla Baňky (750 korun), Jiřího Thýna (900 korun) a Vladimíra Houdka (300 korun). Celkový výtěžek dražby činil nečekaných 8 520 korun, někteří šťastní majitelé si odnesli i více než po jedné položce.

Licitátor se své nové role zhostil s velkou grácií a účastníci večera tak zažili několik nezapomenutelných momentů: Na nesmělou poznámku jednoho z přítomných v sále "ale já nedražím..." s poklidem reagoval: "ale dražíte, ale dražíte!". Jindy zase zcela adresně povzbuzoval zástupce známých síní a galerií k větší aktivitě slovy "vy nedražíte, já to na vás povím!". Všem přítomným děkujeme za účast a šťastným novým majitelům k cenným ziskům blahopřejeme!

Historický rekord - 2 000 korun, za něž bylo před deseti lety vydraženo nulté číslo - zůstal nepokořen.

 

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...