ART+, vše o trhu s uměním
Říjen 2022 1821 

Born, Hísek, Cihlář, Křen a další

Vybíráme z dobročinné aukce 7. 3. 2013

Ve čtvrtek 7. března proběhne od 19 hodin v prostorách Pražské Křižovatky benefiční večer s dobročinnou aukcí současného výtvarného umění. Výtěžek je věnován Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně. Svá díla věnovalo na tři desítky výtvarníků, v nabídce je především současná grafika a fotografie.

 

Ivo Křen: V parku po dešti Ivo Křen: V parku po dešti / 2012 / barevný linoryt / 40 x 100 cm / vyvolávací cena 10000 Kč

 

Benefiční  večer s aukcí pořádá společnosti ICZ a galerie ArtForum, rozpětí vyvolávacích cen tří desítek položek od třiceti výtvarníků je 1,6 až 22 tisíc korun.  Licitátorem večera je Jan Neumann z aukční síně Meissner-Neumann. Aukce proběhne v prostorách Pražské Křižovatky (kostel sv. Anny, Zlatá ulice, Praha 1).

Jan Hísek: Mlžné věže Jan Hísek: Mlžné věže / 2010 /mezzotinta / 33 x 48 cm /vyvolávací cena 5500 Kč

 

Mezi nabízenými díly jsou i tisky nejúspěšnějších současných grafiků jako je Michal Cihlář, Jan Hísek nebo Ivo Křen, který na soutěži Grafika roku 2011 získal speciální cenu za techniku tisku z výšky, za suverénně zvládnutou technikou mnohabarevného linorytu. Křen je také držitelem dalších ocenění na poli grafiky, v loňském roce se konvoluty jeho linorytů ocitly i mezi akvizicemi veřejných sbírkotvorných galerií.

Michal Cihlář: Zástava srdce / 2011Michal Cihlář: Zástava srdce / 2011 / linoryt / 64 x 45 cm / vyvolávací cena 6000 Kč

 

Mezi třiceti díly v aukci jsou také tisky a fotografie populárních autorů jako je Adolf Born, Tomáš Bím, Jan Saudek, Emma Srncová a další. Celý katalog, z něhož pro vás vybíráme ukázky, je k dispozici zde.

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...