ART+, vše o trhu s uměním
Říjen 2022 1821 

Charita a současné umění

Aukce diakonie ČCE 3. listopadu 2015

Charitativní aukce mohou být pro začínající sběratele zajímavým prostředkem, jak alespoň zčásti nahlédnout do širokého proudu tvorby současných umělců, či jeho segmentu. Právě ti totiž do těchto dobročinných akcí věnují svá díla. A není pravidlem, že musí jít o tvůrce méně známé.

Tomáš Tichý: Predátor / vyv. cena 28 000 Kč Tomáš Tichý: Predátor / vyv. cena 28 000 Kč

 

Zítřejší charitativní aukce Diakonie České církve evangelické nabídne na 117 položek současného umění. Mezi nimi je kupříkladu malba Petra Maliny, tisky Jan Híska, Čestmíra Sušky, Jiřího Votruby či Petra Nikla, fotografie Jindřicha Štreita či Karla Cudlína, ale i kolekce autorského designu. Vyvolávací ceny prací se pohybují od několika set po desítky tisíc korun.

Již druhý ročník dobročinné aukce diakonie se uskuteční od 19 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze. Vkládat předaukční limity a dražit je možno i online (zde). Cílená finanční pomoc ze získaných prostředků míří kupř. do Etiopie, Barmy, Jordánska či Gruzie.

Jindřich Štreit: Těchanov / vyv. cena 3 000 Kč Jindřich Štreit: Těchanov / vyv. cena 3 000 Kč

 

Pro tuzemské zájemce jde o zajímavou příležitost konfrontace nabídky mladšího současného umění s nabídkou tohoto segmentu v tradičních aukčních domech. Právě současné umění je totiž oblastí, jíž se v poslední době začínají stále více věnovat i tradiční renomované subjekty trhu. Ostatně dobročinný účel celé transakce může být pro mnohé váhavé kupce motivací pro první umělecké akvizice.

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...