ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Drahoš poprvé, podruhé...

Aukce ve prospěch prezidentského kandidáta

Galerie Vltavín se zapojila do prezidentských voleb. Na září plánuje aukci, jejíž výnos půjde ve prospěch kampaně Jiřího Drahoše.  

Jiří Drahoš
 

 

"Rádi bychom podpořili pana profesora Jiřího Drahoše v jeho prezidentské kandidatuře nejen podporou morální, ale i finančním příspěvkem na jeho volební kampaň, a to formou uspořádání aukce obrazů a soch," stojí ve výzvě umělcům, aby do aukce darovali svá díla, kterou galerie rozeslala začátkem týdne.

"Již jsme oslovili několik z Vás a dostalo se nám vřelého souhlasu a ujištění, že tuto iniciativu považujete za dobrý nápad a že rádi darujete ve prospěch úspěchu aukce svá díla. Konkrétně se nám dostalo podpory a příslibu spolupráce např. od Františka Hodonského, Venduly Ratajové, Čestmíra Sušky, Petra Šmahy nebo Jaroslava Valečky," píše dále galerista Robert Hédervári.

Aukce se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 17:00 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní (Ostrovní 8, Praha 1) za účasti Jiřího Drahoše. K aukci galerie slibuje vydat katalog s barevnými reprodukcemi všech darovaných děl.
 

Danglár: Národ sobě, 2016
Danglár: Národ sobě, 2016
 

 

Nejde o první politicky angažovaný krok galerie Vltavín. Loni v létě si například spolu s galerií Mona Lisa pronajala v Praze na Chodově několik billboardů, na které umístila kresbu slovenského karikaturisty Jozefa Gertli Danglára s portréty Miloše Zemana, Andreje Babiše a Vladimíra Putina.

"Tímto společným výstavním projektem jsme chtěli nejen prezentovat skvělého a invenčního umělce, ale také přispět k veřejné diskusi o tom, kdo hájí a nehájí zájmy našeho státu. Výhodou výtvarného umění je, že to dokáže vyjádřit na první pohled, beze slov," komentoval to tehdy Robert Hédervári.

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...