ART+, vše o trhu s uměním
Září 2022 1807 

Festival SUMO podruhé

Galerijní iniciativa pro mezinárodní spolupráci

Pražské galerie současného umění na podzim otevírají výstavy ve spolupráci se zahraničními partnery. Mezinárodní galerijní přehlídka SUMO bude zahájena sérií vernisáží a dalším bohatým programem během prvního víkendu v září. Výstavy a doprovodné akce poté budou pokračovat dle programu jednotlivých galeriích, hostících zahraniční partnery, až do poloviny října.

Sumo 2021

 

 

Letošní ročník přehlídky s názvem SUMO a podtitulem The Odd Year II nadále zachovává program složený ze spolupráce českých a zahraničních institucí. Každý ročník ovšem galerie zvou do svých prostor nové hosty. Podtitul The Odd Year II reaguje na nedávné environmentální a společenské události a dopad globální pandemie, která výrazně ovlivnila také světovou scénu současného umění. Již podruhé se tak přehlídka snaží o představení unikátního programu, během nějž mohou diváci vidět výstavy progresivních galerií z celého světa.

V Praze přehlídka proběhne v osmi galeriích a potrvá více než měsíc. Výstavy představí například galerii Like A Little Disaster z italského letoviska Polignano a Mare, estonskou renomovanou galerii Temnikova & Kasela nebo Pince a Everybody Needs Art z Budapešti. Díky této rozmanitosti zabraňující umělecké stagnaci, obzvláště během dvou "rozpačitých" let spojených s pandemií Covid-19, se návštěvníci programu SUMO mohou každý rok setkat se zcela odlišnými přístupy a pohledy na umění z různých koutů světa. 

Program kooperativní přehlídky SUMO Prague 2021 přinese 8 vernisáží, představí díla více než dvou desítek tuzemských a zahraničních umělců a uměleckých kolektivů, a zve vás na další události v galeriích i mimo ně. Přehlídku umění zaměřenou na spolupráci se zahraničními partnery iniciuje podruhé pod názvem SUMO Prague Aliance galerií současného umění.

Ročník 2021 se koná na širokém území Prahy a to v galeriích a institucích:

AM 180 | Gern en Regalia (US)
Berlinskej Model | Like A Little Disaster (IT)
City Surfer Office | Pince (HU)
hunt kastner | Temnikova & Kasela (EE)
Lucie Drdova Gallery | skupinová výstava ve Ville P651
lítost | Everybody Needs Art (HU)
Polansky | MARTINETZ (DE)
ZAHORIAN & VAN ESPEN | Galleria Gilda Lavia (IT)

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...