ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Index ART+ / 1146

březen 2017

Index ART+ ke konci března vykazuje hodnotu 1146 bodů. Oproti letošnímu únoru tak ztratil necelá 2 procenta.

Do výsledku přitom není započten neúspěch francouzských barokních hodin, které Galerie Ustar nabízela za rekordních 42 milionů korun (bez aukční provize), neboť se jedná o položku mimo běžné relace českého trhu s uměním. Celkem sběratelé a investoři na březnových aukcích utratili 136 milionů korun.

 

Index ART+

 

 

Hlavními událostmi byly aukce společností 1. Art Consulting, European Arts a Dorotheum. Na aukci 1. Art Consulting se prodal poválečný obraz Giorgia de Chrica za skvělých 15,59 milionu a Boudníkův Zelený obraz (více zde) vystoupal na rekordních 1,38 milionu korun. Aukční síň European Arts slavila úspěch s ranou Špálovou krajinou, která se s cenou 6,21 milionu korun zapsala na druhou příčku v žebříčku nejdražších autorových děl. V Dorotheu se tradičně dařilo obrazům Ladislava Sutnara a rostoucí popularitu potvrdil Alén Diviš.

 

Celkový obrat českých aukcí za první čtvrtletí činí 156 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje pokles o téměř 5 procent. Za více než milion bylo od začátku roku vydraženo 20 obrazů, dalších 160 položek překonalo hranici sta tisíc korun.

 

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...