ART+, vše o trhu s uměním
Listopad 2022 1929 

Index ART+ / 864,56 bodu

květen 2016

Index ART+ v květnu navzdory několika velmi úspěšným aukcím a sérii autorských rekordů mírně oslabil. Měsíc zakončil na hodnotě 864,56 bodu, což představuje pokles o 0,8 procenta.

Pokles je vysvětlitelný skutečností, že letos na jaře se konalo o dvě aukce méně než loni. V letošních výsledcích chybí květnová aukce Galerie Arcimboldo a mimořádná aukce pozůstalosti Františka Vobeckého, kterou loni uspořádala společnost Prague Auctions. Tyto dvě aukce v roce 2015 dohromady vynesly bezmála 50 milionů korun. Letošní výsledky naopak pozitivně ovlivnila mimořádná aukce Galerie Ustar, která vynesla 23,7 milionu korun.

Od začátku roku do konce května sběratelé a investoři na aukcích utratili kolem 460 milionů korun. Loni to bylo 480 milionů korun za celé první pololetí a je tedy pravděpodobné, že pololetní výsledky budou letos lepší než před rokem.

Hlavní květnovou událostí byla společná aukce galerií Kodl a Vltavín, která dohromady vynesla téměř 150 milionů korun, a na které padla dlouhá řada aukčních rekordů. V nových maximem byla v květnu dražena díla Jana Zrzavého, Václava Špály, Františka Janouška, Mikuláše Medka, Antonína Hudečka, Joži Uprky a dalších. 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...