Text Chmelařová Marcela | Foto European Arts Investments | Datum 02.12.2013
Na počátku prosince se na trhu objeví svěží přímořská krajina Bohumila Kubišty. Pochází z prostředí chorvatského Pulje, kde malíř několik let působil jako důstojník rakousko-uherské armády. Několik podobných prací se dnes nachází ve veřejných fondech.
Bohumil Kubišta: Krajina u moře / 1913 / olej na kartonu s texturou plátna / 29,5 x 35 cm / vyvolávací cena 2 800 000 Kč |
Bohumil Kubišta: Skalnaté pobřežé (Moře) / 1915 / olej na plátně / 36 x 52 cm / 1. Art Consulting 28.1.2007 / cena: 3 658 000 Kč |
Kromě cenné Kubištovy přímořské malby lze v katalogu nalézt například dva zajímavé krajinářské pastely Vlastislava Hofmana, drobný Betlém Josefa Wagnera z litého bronzu, dvojici geometrizujících akvarelů Huga Demartiniho nebo nedostupný drobný lept Provazolezci Ludovíta Fully.
Bohumil Kubišta: Pulje / 1912 / olej na plátně / 110 x 144 cm / Východočeská galerie v Pardubicích |
21. března 2024Teprve třetí malbu domácího aukčního trhu vytvořenou moskevským rodákem Viktorem Pivovarovem, který již více než 40 let žije a tvoří v Praze, nabídne ve své nedělní sálové aukci společnost Sýpka. Realizaci z 90. let minulého století začne dražit na č...
15. března 2024Sotheby’s Londýn 6. 3. 2024, Christie’s Londýn 7. 3. 2024
5. března 202421. března 2024
7. března 2024
14. srpna 2023
31. března 2023
19. března 2023