ART+, vše o trhu s uměním
Prosinec 2021 1621 

Nové číslo Art+Antiques / 2016-03

březen 2016

Hlavním materiálem březnového čísla Art+Antiques je obsáhlý článek Radka Wohlmutha o akvizicích regionálních galerií.

Ačkoliv si většina institucí stěžuje, že na systematické nákupy nemá prostředky, mezi nově získanými díly najdeme reprezentativní práce Zdeňka Sýkory, Jana Kubíčka, Jana Knapa či Julia Mařáka.

Zdeněk Sýkora: Linie 39, 1986 Zdeněk Sýkora: Linie 39 / 1986
olej na plátně / 150 x 150 cm
Galerie hlavního města Prahy

 

Cover story tentokrát není věnováno některé z aktuálních výstav, ale nové stálé expozici Uměleckoprůmyslového musea v domě U Černé Matky Boží. Nové muzeum českého kubismu recenzuje Hana Rousová. Na obálku redakce vybrala skříň od Otakara Novotného ze souboru nábytku pro lékaře Antonína Ledče. Světlá varianta tohoto nábytku byla před devíti lety vydražena aukční síní Dorotheum. Před pěti lety se pak objevila v aukci sbírky manželů Hascoeových.

Otakar Novotný, Uměleckoprůmyslové museum Otakar Novotný: Ze souboru nábytku do pracovny a jídelny lékaře Antonína Ledče / 1922
Uměleckoprůmyslové museum v Praze

 

Formou rozhovoru je v čísle představován umělec a kurátor českobudějovického Domu umění Michal Škoda. Z dalších materiálů zmiňme profily fotografa Andrease Grolla a grafika Dalibora Smutného nebo recenze na výstavy Jiřího Černického v Galerii Rudolfinum a Jakuba Špaňhlea v Galerii Václava Špály. Novou stálou expozici Moravské galerii v Brně recenzuje ředitelka Slovenské národní galerie Alexandra Kusá.  

Art+Antiques, březen 2016 březen 2016

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...