ART+, vše o trhu s uměním
Listopad 2022 1929 

Nové číslo art+antiques / 2016-12

prosinec 2016 / leden 2017

Nové číslo art+antiques zve k návštěvě retrospektivy slovenského umělce Julia Kollera ve vídeňském MUMOKu. V profilovém rozhovoru je představen Jan Nálevka, který aktuálně vystavuje v Liberci, a hlavní téma čísla je věnováno islámskému umění v českých sbírkách.

art+antiques

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  prosinec 2016/
  leden 2017

 

Z dalších materiálů čísla je třeba vyzdvihnout recenzi na archeopark Pavlov, článek o výstavě věnované fanoménu syntonosu v české krajinomalbě přelomu 19. a 20. století, kterou připravila galerie v Chebu, nebo pětistránkový přehléd zpráv a zajímavostí ze světa umění v roce 2016.

V rubrice antiques se kurátorka Uměleckoprůmyslového musea Martina Lehmannová věnujeme jednomu mimořádnému bohemiku nabízenému na jaře na aukci vídeňského Dorothea. Jedná se o kubistické vybavení jídelny od Jindřicha Ecka, které bylo v červnu vydraženo za více než 2 miliony korun a které výrazně rozšiřuje naše poznání kubismu v interiérovém designu.

Důležitou novinkou je změna na postu šéfredaktora časopisu, kterou ve svém editorialu oznamuje Jan Skřivánek. Od nového roku jej ve funkci střídá Josef Ledvina, Skřivánek se podle vlastních slov bude věnovat rozvoji nových projektů a koordinaci doplňkových aktivit časopisu i ART+.

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...