ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Obnova: Aukce na pomoc Moravě

Etcetera 25. 7. 2021

Společnost Etcetera připravila na neděli 25. července charitativní aukci ve prospěch jihomoravských obcí postižených tornádem. Svá díla do ní věnovali Jiří Kovanda, Jiří David, Vendula Chalanková, Denisa Krausová a několik desítek dalších umělců a umělkyň. Všechny položky startují na vyvolávací ceně jedna koruna.

Samuel Paučo: F 26, 2016
Samuel Paučo: F 26, 2016, kombinovaná technika na plátně, 120 x 150 cm, Etcetera 25. 7. 2021

 

 

"Nápad na uspořádání charitativní aukce vzešel od samotných umělců, kteří spontánně kontaktovali hodonínskou galerii. Aukční dům Etcetera byl následně přizván jako strategický partner. Během velmi krátkého časového intervalu se nakonec podařilo nasbírat díla mnoha renomovaných tvůrců," vysvětluje Pavla Kosař z pořádající aukční síně. Celkem je v aukci nabízeno 84 položek, od grafik a kreseb po obrazy a drobné plastiky. 

K minimálním vyvolávacím cenám Pavla Kosař dodává: "Tento odvážný krok je výrazem našeho přesvědčení, že 'každá koruna se počítá'. Zároveň chceme motivovat všechny, kteří za jiných okolností s nákupem výtvarného díla otálejí a jsou zdrženliví. Rádi bychom prolomili zažitou zkušenost, že charitativní aukce jsou chápány jako příležitost ke koupi levného umění. Věříme, že ji lidé budou vnímat jako skutečně nabízenou pomoc, kdy koupí díla přispívají především těm, kteří často přišli o všechno."

Tři dny pře aukcí evidoval portál LiveBid příhozy na všechny nabízené položky, byť v mnoha případech se ceny pohybovaly jen v řádu stokorun. Nejvyšší cenu měl v danou chvíli obraz F 26 od Samuela Pauča, který díky třem desítkám zájemců vystoupal na 50 tisíc korun.

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...