ART+, vše o trhu s uměním
Říjen 2022 1821 

Art+Antiques Podzimní Antique

34. veletrh Asociace starožitníků

Od 20. do 23. listopadu se na Novoměstské radnici uskutečnil veletrh Antique, který pravidelně dvakrát do roka již sedmnáct let pořádá Asociace starožitníků. 

Ceny za nejlepší expozici a za nejzajímavější dílo na výstavě získaly aukční síně Galerie Kodl a European Arts, pro které byl veletrh hlavně reklamou na jejich aukce konané v následujících dnech.

Zatímco na zahraniční veletrhy aukční síně nemají zpravidla vůbec přístup, v domácím prostředí je starožitníci rádi zvou mezi sebe. Aukce vedle dvou zmíněných firem pořádají ještě minimálně tři další vystavovatelé – Kunstkomora (pod jménem Arcimboldo), Alma Antique (pod jménem Valentinum) a společnost Antikvity Art Aukce. Sám prezident Asociace starožitníků Jan Neumann je ostatně vyhledávaným licitátorem.

Tématem veletrhu bylo umění a starožitnosti belle époque, v expozicích většiny vystavovatelů se to však nijak výrazněji neprojevilo. K vidění byla široká škála uměleckých děl od baroka po první polovinu 20. století. V nabídce v posledních letech převažují hlavně šperky a drobnější předměty.

Tradičně vysokou úroveň měla prezentace Starožitností Michal Jankovský, antikvariátu Bretschneider či galerie Kirké, která se zaměřuje na tradiční mimoevropské umění. Část vystavovatelů se obměnila, nejvýraznějším z nováčků byla společnost Fine Antiques Prague, která má kořeny ve Vídni a nedávno otevřela obchod v Dušní ulici. Na veletrhu se prezentovala kvalitní kolekcí starého evropského umění. 

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...