ART+, vše o trhu s uměním
Listopad 2022 1929 

Prague Photo 2012

V. ročník Prague Photo probíhá v DOXu

Do neděle 29. dubna je v pražském Centru současného umění DOX možné navštívit pátý ročník fotografického festivalu Prague Photo, na kterém se představují prodejní i neprodejní galerie zaměřené na fotografii.

Jan Langer: Století Češi

Jan Langer: Století Češi

 

Výstavy v DOXu se účastní 25 subjektů. Mezi nim například galerie České centrum fotografie, Gambit, Millennium, Montanelli nebo The Chemistry Gallery a patnáctka škol, na který se fotografie vyučuje, v čele s FAMU a Institutem tvůrčí fotografie v Opavě. Celkem jsou na veletrhů k vidění práce od 200 autorů, od klasiků, jako jsou František Drtikol a Josef Sudek, až po práce studentů středních výtvarných škol.

Právě nejmladším fotografům je určena cena Prague Photo Young Award, kterou sponzoruje banka UniCredit. Odborná porota, jejímiž členy byli mimo jiné fotografové Karel Cudlín a Gábina Fárová, za letošního vítěze vybrala Jana Langera z Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

Jan Langer: Století Češi

Jan Langer: Století Češi

 

Langer zaujal svým portrétním cyklem Století Češi. Portrétované aranžuje do stejných pozic, ve kterých se kdysi fotografovali v mládí, a oba snímky následně prezentuje bok po boku.

Volnou součástí festivalu je i řada dalších fotografických výstav, které se konají po celé Praze.

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...