ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Připravujeme Ročenku ART+ za rok 2014

Trh s uměním doma i v zahraničí

V polovině února vyjde již šestá Ročenka ART+ shrnující dění na trhu s uměním doma i v zahraničí. Vedle pravidelných rubrik a případových studií věnovaných dílčím segmentům trhu bude její součástí i ohlédnutí za 25 letou historií novodobého českého trhu s uměním. Obálku zdobí detail z obrazu Édouarda Maneta Le Printemps (Jaro)draženého na podzim v New Yorku.

Kromě tradičních tržních segmentů, kterým se pravidelně podrobně věnujeme, bude mít tentokrát samostatnou studii například malíř Otakar Kubín, který v loňském roce hned dvakrát výrazně překonal svůj autorský rekord. Podrobněji se podíváme i na prodeje Krištofa Kintery a letos také zařadíme studii o prodejích v nově se utvářejícím segmentu česko-německého umění.

Jedním z nosných témat letošní Ročenky ART+ je i ohlédnutí za 25 letou historií novodobého českého trhu s uměním. Můžete se těšit nejen na esej na toto téma, kterou pro nás připravuje Naďa Klevisová. Z dalších dílčích témat se budeme opět zabývat situací na trhu se starožitnostmi, dražbami českých autorů v zahraničí, nově vytvořeným indexem současného umění nebo také sběratelstvím textilií v minulosti a dnes.

Na obálku Ročenky ART+ jsme pro Vás tentokrát zvolili detail z obrazu Édouarda Maneta Le Printemps (Jaro), který počátkem listopadu našel na aukci Christie's v New Yorku svého kupce za rekordních 65 milionů dolarů. Plátno inspirované Botticelliho malbou La Primavera bylo dlouhodobě zapůjčeno v National Gallery of Art ve Washingtonu. Dosavadní Manetův čtyři roky starý aukční rekord překonalo téměř dvojnásobně.

Ročenka ART+ vychází 16. února. Předplatitelé ART+ a Art+Antiques ji obdrží poštou jako bonus k předplatnému, ve volném prodeji bude k dostání za 139 Kč.

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...