Top 10 Kubín

Music Hall Bobino Otakara Kubína v aukčním rekordu

V lednové aukci Adolf Loos Apartment and Gallery se prodalo výjimečné rané plátno Otakara Kubína v novém autorském aukčním rekordu. Obraz původem ze sbírky Františka Čeřovského koupil dražitel na sále za vyvolávací cenu 5 milionů korun včetně provize.

Nejzásadnější malba Otakara Kubína, která se u nás zatím objevila v aukci (více o její provenienci a historii zde) téměř dvojnásobně překonala dosavadní český malířův aukční rekord.

Vysoká cena obrazu Music Hall Bobino, vystavovaného desetiletí také pod hlavičkou Národní galerie, se odvíjí od jeho zcela specifického postavení v rámci Kubínova díla (o autorovi více zde). Jiné dvě zajímavé rané Kubínovy práce se před časem dražily v Londýně, na našem trhu se následně zatím neobjevily (zde).

Všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize.

Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910

1 / Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910
olej na plátně / 87 x 73 cm
cena: 5 082 000 Kč / Adolf Loos Apartment and Gallery 22. 1. 2014

2 / Otakar Kubín: Zátiší / 1912 - 14

2 / Otakar Kubín: Zátiší / 1912 - 14

olej na plátně / 62 x 80 cm
cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006

takar Kubín: Krajina z jižní Francie

3 / Otakar Kubín: Krajina z jižní Francie

olej na plátně / 65 x 121 cm
cena: 1 416 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 12. 2007

Otakar Kubín: Vesničané z Auvergne / 1945

4 / Otakar Kubín: Vesničané z Auvergne / 1945

olej na plátně / 81,5 x 66 cm
cena: 1 320 000 Kč / Meissner - Neumann 24. 3. 2013

Otakar Kubín: Ležící dívčí akt

5 / Otakar Kubín: Ležící dívčí akt

olej na plátně / 89 x 116 cm
cena: 1 121 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 10. 2007

Otakar Kubín: Akt na židli / 1943

6-8 / Otakar Kubín: Akt na židli / 1943

olej na plátně / 100 x 64,5 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Pictura 31. 5. 2012

Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921

6-8 / Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921

olej na plátně / 146 x 114 cm
cena: 1 140 000 Kč / 1. Art Consulting 10. 11. 2010

Otakar Kubín: Jezero Siguret / 1929

6-8 / Otakar Kubín: Jezero Siguret / 1929

olej na plátně / 73,5 x 92 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Kodl 15. 5. 2011

Otakar Kubín: Stolní zátiší s kyticí

9-10 / Otakar Kubín: Stolní zátiší s kyticí

olej na plátně / 81 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 2. 12. 2012

Otakar Kubín: Stojící dívčí akt / 1948

9-10 / Otakar Kubín: Stojící dívčí akt / 1948

olej na plátně / 80 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 19. 5. 2013

 


Související články

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10

V loňském roce zaznamenal Antonín Procházka devátý nejvyšší obrat ze všech autorů, jejichž díla se prodávají v aukcích. Sběratelé za jeho práce vydali nejvíce peněz v historii, více než 27 milionů korun.

27. února 2024
Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Zajímavé aukční výsledky Karla Vítězslava Maška

Obrazy Karla Vítězslava Maška se na tuzemském trhu dlouho pohybovaly ve střední cenové hladině. V nižších stovkách tisíc, s dražebním rekordem necelých 537 tisíc korun za pointilistické plátno Zahrada z roku 2017. Pak ale přišly loňský červen a listo...

23. února 2024
Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Zajímavé aukční výsledky loňského jubilanta

Na rok 2023 připadlo kulaté výročí, 150 let od narození známého českého malíře, grafika a výtvarného pedagoga Maxe Švabinského. Obdivovatelé jeho pestré tvorby mu jako pomyslný dárek věnovali jeden velkolepý aukční rekord, a tím i nejúspěšnější sezón...

21. února 2024
Zobrazit všechny

Další články

Adolf Loos Apartment and Gallery

Kokolia se podruhé dostal přes milion

Kokolia se podruhé dostal přes milion

20. března 2023

Kokoschka neuspěl, na řadě jsou právníci

Kokoschka neuspěl, na řadě jsou právníci

19. března 2023

Matějček podle Kubišty

Matějček podle Kubišty

15. března 2023


<