ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Art+Antiques Trnka-Neumann-Koníček

Změny v síni Meissner-Neumann

Aukční síň Meissner-Neumann začátkem září oznámila změnu ve svém vedení a vlastnické struktuře.

Aukce pod značkou Meissner-Neumann bude nadále pořádat společnost European Arts Investments, za kterou stojí někdejší poslanec za ČSSD František Koníček a jeho firma Karlštejnská a. s. Jde o rodinnou firmu věnující se správě nemovitostí a obchodu s uměním, která je v posledních letech jedním z výrazných hráčů na českém trhu. Společnost se podle svých webových stránek zaměřuje zejména na českou krajinomalbu a modernu. Na loňské výstavě Václava Radimského bylo například ze sbírky Karlštejnské zapůjčeno hned 11 obrazů.

Albert Trnka

Nová generace / Albert Trnka v dejvickém obchodu Meissner-Neumann

 

Jana Neumanna na postu výkoného ředitele aukční síně střídá sedmadvacetiletý Albert Trnka. ,,V aukčním domě Meissner-Neumann pracuji již řadu let a v další etapě bych chtěl navázat zejména na úspěšné prodeje obrazů,“ říká Trnka. Neumann, který se má stát novým prezidentem Asociace starožitníků, bude v aukční síni nadále působit jako hlavní konzultant, znalec starožitností a licitátor. „Nový provozovatel aukčního domu plně naváže na tradici a důvěryhodnost spojenou s jeho osobou,“ dodává Trnka.

Aukční síň Meissner-Neumann na českém trhu působí od roku 1997. Na začátku milénia několik let po sobě vévodila žebříčkům podle obratu. Do povědomí dražitelů se dostala díky prodeji řady děl restituovaných z Národní galerie, zejména ze sbírky Jindřicha Waldese. Společnost dosud pořádala pravidelně pět aukcí ročně a ve své nabídce pokrývala celou šíři trhu s uměním, od obrazů a grafik až po starožitnosti a nábytek. V loňském roce bylo na aukcích Meissner-Neumann vydraženo více než 2 200 položek dohromady za 35,6 milionu korun.

Svou zářijovou aukci společnost letos zrušila a i do budoucna chce pořádat pouze čtyři aukce do roka. Nejbližší aukce se uskuteční v neděli 16. prosince. Svůj tradiční stánek bude mít také na veletrhu starožitníků začátkem listopadu.

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...