ART+, vše o trhu s uměním
Prosinec 2022 1813 

Týden umění a sběratelství

Týden umění 22.–28. 4. 2019

Ve dnech 22. až 28. dubna se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Týden umění. Účastní se jej tři desítky výtvarných institucí, které chystají víc jak stovku speciálních akcí, od vernisáží přes komentované prohlídky výstav až třeba po návštěvy restaurátorských dílen nebo bazar děl současných umělců.

Týden umění

 

 

Týdne umění se účasní jak přední muzea umění, v čele s Národní galerií a Uměleckoprůmyslovým museum, výstavní síně od Galerie Rudolfinum po MeetFactory, tak i komerční galerie a aukční síně. Programová nabídka se zaměřuje na nejrůznější aspekty světa výtvarného umění, a to jak časově a tematicky, tak z hlediska formy. Součástí programu jsou akce věnované starému umění a starožitnostem, klasické moderně i nejsoučasnějšímu umění. Debaty, přednášky a semináře se budou týkat sběratelství, restaurování, produkce výstav či trhu s uměním.

Jednotlivé programy probíhají plně v režii zúčastněných institucí, koordinátorem festivalu je časopis Art+Antiques. Kalendárium a strukturovaný přehled všech chystaných akcí je k dispozici na www.tydenumeni.cz. Atmosféru festivalu nabitého uměním umocní fakt, že ve dnech 26. až 28. dubna se v Praze uskuteční ještě dvě další spřízněné akce, které propojují kulturní instituce napříč žánry: komunitní festival Máme otevřeno na Praze 7 a galerijní festival Gallery Weekend, jehož se účastní několik desítek soukromých galerií po celém městě.

Generálním partnerem akce je společnost PPF Art, na pozici hlavních partnerů festival podporují Galerie Kodl a JD krejčovství. Týden umění je rovněž příjemcem grantové podpory od Ministerstva kultury.


Výběr z akcí zaměřených na trh s uměním a sběratelství

 

 

 

Schikaneder, Štyrský, Kupka a další

úterý 23. 4. – neděle 28. 4. 2019 / Galerie Kodl

Předaukční výstava Galerie Kodl představí stěžejní díla Františka Kupky, Jakuba Schikanedera, Jindřicha Štyrského či Emila Filly.

 

Modrý Medek a nejen on

pondělí 23. 4. – neděle 28. 4. 2019 / Arthouse Hejtmánek

Exkluzivní představení obrazu Mikuláše Medka Akce II (Vlna), který byl koncem ledna vydražen v USA za více než 24 milionů korun. K vidění budou také díla Georgese Karse či Jaroslava Verise.

 

 

Trh s uměním 2018–2019
středa 24. 4. 2019 / 10:00–12:00 / ART+

Seminář o trhu s uměním s šéfredaktorem artplus.cz Janem Skřivánkem. Následné panelové diskuse se zúčastní Petr Hájek z Chemistry Gallery, Tomáš Hejtmánek z Arthouse Hejtmánek a Alexandra Špoková z investičního fondu Pro arte.

 

 

 

Procházka po starožitnostech
středa 24. 4. 2019 / 15:00 / Asociace starožitníků

Komentovaná prohlídka po pražských obchodech se starožitnostmi spolu s viceprezidentkou Asociace starožitníků Simonou Šustkovou.

 

 

 

Trhy Pragovka + Artbazaar

neděle 28. 4. 2019 / 10:00–23:00 / Pragovka Gallery

Rezidenti Pragovky prodávají svá drobná díla za přijatelnou cenu s horní hranicí 3 000 Kč za dílo.

 

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...