Galerie Kodl
78. aukce Aukční den galerie Kodl - výběr výtvarného umění

28. května 2017, 12:00   |    Národní třída 7 110 00 Praha 1    |    Tisková zpráva (PDF)

Novinky a články

NG koupí studii ke Kupkovým Radostem

Art Antiques  NG koupí studii ke Kupkovým Radostem

Galerie Kodl 27. 5. 2018

Mezi neprodanými položkami květnové aukce Galerie Kodl figuruje i akvarelová studie Františka Kupky k obrazu Radosti. Ve skutečnosti bylo toto dílo z aukce staženo, neboť o něj projevila zájem Národní galerie a stát uplatnil své předkupní právo. K...

24. července 2018
Obrat přes čtvrt miliardy a nová maxima od Chwaly po Toyen

Art Antiques  Obrat přes čtvrt miliardy a nová maxima od Chwaly po Toyen

Galerie Kodl 28. 5. 2017

Jarní aukce Galerie Kodl v neděli 28. května zaznamenala tržbu přes 251 milionů korun. To je dosud nejvyšší částka v celé české aukční historii.

31. července 2017
Toyen v suverénním rekordu

Toyen v suverénním rekordu

Galerie Kodl 28. 5. 2017

Nedělní aukce Galerie Kodl výrazně přepsala dosavadní aukční maximum Toyen. Její rozměrné plátno Šero v pralese z konce 20. let se prodalo za vynikajících 36 milionů korun včetně provize.  Nad 10 milionů korun bylo vydraženo ještě několik dalších...

28. května 2017
Šero v pralese: Nejdražší obraz od sedmadvacetileté Toyen

Galerie Kodl 28. 5. 2017

Nadcházející neděli se do dražby pořádané Galerií Kodl chystá jedno z nejrozměrnějších pláten od Toyen, které doposud trh nabídl. Monumentální formát ovšem není hlavním parametrem, díky němuž lze toto dílo označit za mimořádné.

24. května 2017
Giorgio de Chirico z Národní galerie

Galerie Kodl 28. 5. 2017

Dva měsíce po úspěchu obrazu Trubadůr, který byl v březnu vydražen za 15,59 milionu korun, přichází na trh další dílo Giorgia de Chirica. Tentokrát se však jedná o malířovo rané dílo, navíc restituované z pražské Národní galerie. Dražba bude start...

23. května 2017