Dorotheum
Výtvarné umění a starožitnosti

24. listopadu 2018, 14:00   |    Palais Dorotheum Dorotheergasse 17, 1010 Vídeň

Novinky a články

Třetí Uprka

Třetí Uprka

Dorotheum 24. 11. 2018

S třetí nejvyšší cenou vůbec odešel ze sobotní aukce Dorothea rozměrný obraz Joži Uprky Jarní slunko. Zájem byl ale také o barokní atlas nebo krajinomalbu 19. století. Dobře se prodaly i dvě nabízené Venuše Ladislava Sutnara.

26. listopadu 2018
Slovák Uprka mezi Moravou a Londýnem

Dorotheum 24. 11. 2018

Titulním dílem listopadové aukce společnosti Dorotheum je rozměrné plátno Joži Uprky Jarní slunko z roku 1910. Vzhledem k atraktivnímu námětu, velkému formátu, zajímavé výstavní historii i popularitě Uprkova díla mezi sběrateli se dá očekávat, že...

17. listopadu 2018