Důvěra v internetové aukce roste
7. března 2024
Text Redakce ART+ | Foto ART+ | Datum 13.07.2010
Prázdninové číslo Art+Antiques přináší hned tři obsáhlé pozvánky na důležité výstavy, které lze navštívit v Praze a Olomouci. Vojtěch Lahoda recenzuje výstavu Roky ve dnech, Eliška Fučíková představuje Hanse von Aachena a Karolina Jirkalová se zamýšlí nad fenoménem Sial. Hostem čísla je tentokrát autor grafické podoby časopisu Robert V. Novák.
na obálce > Mikuláš Medek: Imperialistická snídaně (Emila a mouchy) / 1952 / tempera, olej, plátno / 110 x 82 cm / soukromá sbírka
Obsah čísla:
05 úhel / Karel Thein: Ideální divák
07 depeše / Tereza Kozlová: Pompidou v Métách
08 zprávy
12 výstava / Vojtěch Lahoda: Roky ve dnech
20 výstava / Eliška Fučíková: Hans von Aachen
28 aukce
34 na trhu / Jan Skřivánek: František Matoušek
36 portfolio /Kateřina Černá: Jan Pfeiffer
38 rozhovor / Karolina Jirkalová, Jan Skřivánek: Robert V. Novák
48 téma / Silvie Šeborová: Negalerie
54 profil / Kateřina Černá: Olga Karlíková
58 staveniště
60 architektura / Karolina Jirkalová: Sial
66 architektura / Vendula Hnídková: Ve stínu Alvara Aalta
71 nové knihy
72 knižní recenze / Pavel Halík: Architektura zemí Koruny české
74 antiques / Lucie Zadražilová: Korzety a šněrovačky
80 zahraniční výstava / Terezie Nekvindová: Olafur Eliasson
83 manuál / Ondřej Chrobák: Nová tendence
85 recenze / Pavel Kappel: Linhart v Lounech
86 tipy a artmix
91 komiks / Tomáš Prokůpek: Danda Horáčková
93 letní čtení
7. března 2024Ceny kvalitního umění pokračovaly i loni v růstu. V posledních deseti letech dokázaly porazit i inflaci. Investiční fondy, které zhodnocují peníze investorů nákupem a prodejem umění, díky loňským prodejům dosáhly u některých děl zhodnocení v desítkác...
29. února 2024V loňském roce uplynulo dvacet let od chvíle, kdy byly na českých aukcích poprvé draženy obrazy Františka Kupky. Nebyl to ale tehdy zrovna zářný úspěch. Obraz Ocel pije se s cenou 5,2 milionu korun sice stal nejdražším dílem roku 2003, původní očekáv...
23. ledna 20247. března 2024
7. března 2024
24. srpna 2022
26. července 2022
1. července 2022