Rok Otakara Kubína

Aktuální top 10 Otakara Kubína

V loňském roce bylo o Otakaru Kubínovi slyšet především na zahraničních aukcích a jeho top 10 se díky několika významným prodejům mimo domácí trh poměrně výrazně proměnilo. Přinášíme tedy aktuální seznam nejdražších umělcových děl.

V malířově top 10 z poloviny června 2016 figurují díla v celkové hodnotě 41,3 milionu korun včetně aukční přirážky. Nyní je součet cen deseti nejdražších Kubínových obrazů už o 10 milionů vyšší, bezmála 51,2 milionu korun. V roce 2014 by přitom případnému zájemci o jejich koupi stačilo "pouze" 17,4 milionu korun (více viz zde.)
 
K tomuto nárůstu přispěla v loňském roce kolekce velmi vzácně nabízených autorových raných maleb, kterou nabídla v březnu pařížská aukční síň Artcurial (více zde). Tři z nich dosáhly výrazných cen a zařadily se do tohoto seznamu, i ostatní nabízená díla si ale na aukci vedla velmi dobře (její výsledky zde).
 
Poslední dobou na zahraničním trhu obecně pozorujeme vzestup zájmu o bohemika, který je dán i větším zapojením domácích kupců. Pololetní výsledky bohemik v roce 2018 je možno nalézt zde
 
 
V zahraniční vydražené položky jsou přepočteny na české koruny podle kurzů měn v den jejich prodeje. Rozměry odpovídají vzájemným poměrům obrazů ve skutečných velikostech. Ceny jsou uvedeny včetně aukční provize.
 
 
Otakar Kubín: Zátiší s podnosem olej na plátně / 61 x 49 cm cena: 6 480 000 Kč / 1. Art Consulting 15. 5. 2014
1/ Otakar Kubín: Zátiší s podnosem, 1912-14
olej na plátně, 61 x 49 cm
cena: 6 372 000 Kč, 1. Art Consulting 15. 5. 2014
 
 
Otakar Kubín: Sklizeň brambor, asi 1909-10 olej na plátně, 110 x 144,5 cm  odhadní cena: 40 - 60 000 € (+ provize a další poplatky)

 

 

 

2/ Otakar Kubín: Sklizeň brambor, asi 1909-10
olej na plátně, 110 x 144,5 cm 
cena: 6 240 000 Kč, Artcurial Paříž 27. 3. 2018
 
 
Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921 olej na plátně / 146 x 114 cm cena: 6 085 800 Kč / European Arts Investments 31. 5. 2015
3/ Otakar Kubín: Umírající mladík, 1921
olej na plátně, 146 x 114 cm
cena: 6 085 800 Kč, European Arts 31. 5. 2015
 
 
Otakar Kubín: Kubistická figura / 1914 olej na plátně, 80 x 60 cm cena: 5 971 420 Kč / Sotheby's Londýn 12. 11. 2014
4/ Otakar Kubín: Kubistická figura, 1914
olej na plátně, 80 x 60 cm
cena: 5 971 420 Kč, Sotheby's Londýn 12. 11. 2014
 
 
Otakar Kubín: Autoportrét / 1913-14  olej na plátně / 61 x 50 cm  cena: 5 952 000 Kč / Arthouse Hejtmánek 2. 6. 2016
5/ Otakar Kubín: Autoportrét, 1913-14 
olej na plátně, 61 x 50 cm 
cena: 5 952 000 Kč, Arthouse Hejtmánek 2. 6. 2016
 
 
Otakar Kubín: Krajina s domečkem, asi 1913-14 olej na plátně, 37 x 45 cm  odhadní cena: 40 - 60 000 € (+ provize a další poplatky)

 

6/ Otakar Kubín: Krajina s domečkem, asi 1913-14
olej na plátně, 37 x 45 cm 
cena: 5 920 000 Kč, Artcurial Paříž 27. 3. 2018
 
 
Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910 olej na plátně / 87 x 73 cm cena: 5 082 000 Kč / Adolf Loos Apartment and Gallery 22. 1. 2014
7/ Otakar Kubín: Music Hall Bobino, 1910
olej na plátně, 87 x 73 cm
cena: 5 082 000 Kč, Adolf Loos Apartment and Gallery 22. 1. 2014
 
 
Otakar Kubín: Portrét Arneho Laurina (?), asi 1910 olej na plátně, 85 x 64 cm  odhadní cena: 8 - 12 000 € (+ provize a další poplatky)

8/ Otakar Kubín: Portrét Arne Laurina(?), asi 1910
olej na plátně, 85 x 64 cm 
cena: 3 650 000 Kč, Artcurial Paříž 27. 3. 2018 
 
 
Otakar Kubín: Ležící dívčí akt olej na plátně / 74 x 92 cm cena: 3 000 000 Kč / European Arts Investments 26. 10. 2014
9/ Otakar Kubín: Ležící dívčí akt
olej na plátně / 74 x 92 cm
cena: 3 000 000 Kč / European Arts 26. 10. 2014
 
 
Otakar Kubín: Zátiší / 1912-14 olej na plátně / 62 x 80 cm cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006
10/ Otakar Kubín: Zátiší, 1912-14
olej na plátně, 62 x 80 cm
cena: 2 880 000 Kč, Dorotheum 20. 11. 2006
 
 

 


Související články

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10

V loňském roce zaznamenal Antonín Procházka devátý nejvyšší obrat ze všech autorů, jejichž díla se prodávají v aukcích. Sběratelé za jeho práce vydali nejvíce peněz v historii, více než 27 milionů korun.

27. února 2024
Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Zajímavé aukční výsledky Karla Vítězslava Maška

Obrazy Karla Vítězslava Maška se na tuzemském trhu dlouho pohybovaly ve střední cenové hladině. V nižších stovkách tisíc, s dražebním rekordem necelých 537 tisíc korun za pointilistické plátno Zahrada z roku 2017. Pak ale přišly loňský červen a listo...

23. února 2024
Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Zajímavé aukční výsledky loňského jubilanta

Na rok 2023 připadlo kulaté výročí, 150 let od narození známého českého malíře, grafika a výtvarného pedagoga Maxe Švabinského. Obdivovatelé jeho pestré tvorby mu jako pomyslný dárek věnovali jeden velkolepý aukční rekord, a tím i nejúspěšnější sezón...

21. února 2024
Zobrazit všechny

Další články


<