Text Koucká Tereza | Foto Lempertz, ART+ | Datum 11.06.2021
Sýkorova německá domovská aukční síň Lempertz v Kolíně nad Rýnem bude v příštím týdnu dražit další z autorových liniových obrazů. Tentokrát jde poměrně netradičně o dvoumetrový obraz z poloviny 80. let. Horní hranici odhadu aukční síň stanovila na 220 tisíc euro, podobně jako u menších variant těchto obrazů, které již v minulosti prodávala. U odhadu však většinou nezůstalo.
Zdeněk Sýkora: Linie č. 31, 1985,
olej na plátně, 200 x 200 cm,
odhad: 180 000 – 220 000 EUR,
Lempertz Kolín nad Rýnem 17. 6. 2021
Zdeněk Sýkora: Linie č. 3, 1975,
olej na plátně, 150 x 150 cm,
cena: 446 400 EUR, Lempertz Kolín nad Rýnem 3. 12. 2016
21. března 2024Teprve třetí malbu domácího aukčního trhu vytvořenou moskevským rodákem Viktorem Pivovarovem, který již více než 40 let žije a tvoří v Praze, nabídne ve své nedělní sálové aukci společnost Sýpka. Realizaci z 90. let minulého století začne dražit na č...
15. března 202411. dubna 2024
24. března 2023
22. května 2019