Arcimboldo - Články

Arcimboldo, květen 2011

Arcimboldo, květen 2011

V sobotu 28. května proběhne od 14 hodin v Kaiserštejnském paláci na Malé straně aukce starého evropského umění z českých sbírek, pořádaná Galerií Arcimboldo. Titulním dílem odpoledne je portrét Jana Petra Brandla datovaný do roku 1705.

24. května 2011
Jan Kupecký 2011

Art Antiques  Jan Kupecký 2011

Staré umění je dnes tak trochu popelkou. Jde mimo všechny módní trendy a v aukčních sálech příliš mnoho emocí nevzbuzuje. Jeho ceny jsou ve srovnání s klasickou modernou zlomkové. Zájemci často neprorazí bariéru nedůvěry, neznalosti, předsudků a neji...

15. května 2011
Ročenka 10 - Asiatika

Ročenka 10 - Asiatika

Asiatika na českých aukcích v roce 2010

Počátky sběratelství a s ním i obchodu s uměleckými předměty z oblasti Asie lze v českých zemích zařadit už do středověku. Navzdory obrovským zeměpisným vzdálenostem se k nám po nebezpečných obchodních trasách dostávaly přes arabský svět. Jednalo se...

15. února 2011
Ročenka 10 - Václav Brožík

Ročenka 10 - Václav Brožík

Obrazy Václava Brožíka dražené v roce 2010

Václav Brožík patří v posledních letech k nejprodávanějším umělcům 19. století. V roce 2009 vzrostl počet dražených děl přibližně dvojnásobně, finanční objem jeho prodejů však díky rychlému růstu cen zaznamenal několikanásobný, téměř raketový vzestup...

15. února 2011
Arcimboldo 11. 12. 2010

Art Antiques  Arcimboldo 11. 12. 2010

Po dvou úspěšných aukcích asiatik uspořádala v sobotu 11. prosince společnost Arcimboldo svou první aukci zaměřenou na české umění. V nabídce bylo 169 děl od středověku do současnosti. Nového majitele našlo 113 z nich, což představuje 67procentní pro...

11. ledna 2011