Dorotheum - Články

Mařákovy Krkonoše

Art Antiques  Mařákovy Krkonoše

Dorotheum Vídeň 23. 10. 2019

Vídeňské Dorotheum bude v říjnu dražit rozměrnou krajinu od Julia Mařáka. Ačkoliv na první pohled obraz vypadá jako divoká alpská scenérie, ve skutečnosti se jedná o Krkonoše.

14. září 2019
První Sutnarovy Venuše

První Sutnarovy Venuše

Dorotheum 25. 5. 2019

Dorotheum do své sobotní aukce mimo jiné zařadilo kompletní album Ladislava Sutnara The Strip Street z roku 1963. Soubor dvanácti barevných serigrafií, které Sutnar vydal vlastním nákladem v počtu dvaceti pěti výtisků, stojí na začátku jeho pozdní...

23. května 2019
Ukřižovaný od Františka Bílka

Ukřižovaný od Františka Bílka

Dorotheum 25. 5. 2019

Dorotheum na své květnové aukci nabídne rozměrnou kresbu na plátně Františka Bílka, která je jednou z řady jeho zpracování Krista na kříži. Nejznámější je Bílkův oltář v katedrále sv. Víta, dobou vzniku i typologií kříže má nabízená kresba blíže k...

14. května 2019
Van Bommelovy veduty

Van Bommelovy veduty

Dorotheum 9. 3. a Arcimboldo 28. 3. 2019

V nadcházejících březnových aukcích se objeví dva městské pohledy u nás téměř nedraženého nizozemského vedutisty Eliase Pietera van Bommela. První nabídne už tuto sobotu Dorotheum, druhou na konci měsíce Galerie Arcimboldo.

7. března 2019
V hlavní roli knihy

V hlavní roli knihy

Nejdražší starožitnosti roku 2018

Za položky tohoto žebříčku sběratelé v letošním roce na aukcích zaplatili více než 9 milionů korun. To je o dva miliony více, než kolik vydali za nejdražší starožitnosti kupci v loňském roce.

27. prosince 2018
Třetí Uprka

Třetí Uprka

Dorotheum 24. 11. 2018

S třetí nejvyšší cenou vůbec odešel ze sobotní aukce Dorothea rozměrný obraz Joži Uprky Jarní slunko. Zájem byl ale také o barokní atlas nebo krajinomalbu 19. století. Dobře se prodaly i dvě nabízené Venuše Ladislava Sutnara.

26. listopadu 2018
Slovák Uprka mezi Moravou a Londýnem

Dorotheum 24. 11. 2018

Titulním dílem listopadové aukce společnosti Dorotheum je rozměrné plátno Joži Uprky Jarní slunko z roku 1910. Vzhledem k atraktivnímu námětu, velkému formátu, zajímavé výstavní historii i popularitě Uprkova díla mezi sběrateli se dá očekávat, že...

17. listopadu 2018
Josef Jelínek a jeho mořská pobřeží

Dorotheum Linz 13. 11. 2018

Josef Jelínek je jedním z umělců, jehož práce se na trhu neobjevují příliš často, ať již jde o malby nebo jím navržené loutky a hračky. Dorotheum Linz nyní nabídne jeho reprezentativní obraz z přelomu 19. a 20. století s motivem procházky po mořsk...

9. listopadu 2018
Artemisia a van Dyck za milionové částky

Výsledky aukce starých místrů vídeňského Dorothea

Sebevražda Lukrécie od Artemisie Gentileschi našla v úterý večer ve Vídni kupce za téměř 1,9 milionu eur, portrét dámy od Anthonise van Dycka vystoupal na 1,4 milionu eur. V obou případech šlo o téměř trojnásobek odhadu.

23. října 2018
Artemisiina Lukrécie

Artemisiina Lukrécie

Dorotheum Vídeň 23. 10. 2018

Aukce vídeňského Dorothea s podtitulem Obrazy starých mistrů nabídne v úterý 23. října obraz Artemisie Gentileschi Sebevražda Lukrécie. Odhadní cenou mezi 500 a 700 tisíci euro (zhruba 13 a 18 miliony korun) by v případě prodeje patřil mezi ne...

23. října 2018
Před deseti lety: Poválečné umění

Dorotheum 19. 10. 2008

Na dnešní den připadá desáté výročí specializované aukce společnosti Dorotheum zaměřené výhradně na poválečné umění. Aukce vynesla přes 22 milionů korun a padla na ní řada autorských rekordů. Několik z nich dodnes nebylo překonáno.

19. října 2018
Další rekord pro Reynka

Další rekord pro Reynka

Dorotheum 22. 9. 2018

Po necelém roce padlo na sobotní aukci Dorothea nové aukční maximum pro grafický list Bohuslava Reynka. Úspěšný prodej celé umělcovy nabízené kolekce opět dokládá, na kolik je otázka provenience pro domácí kupce důležitá.

23. září 2018
Zobrazit další