Galerie Kodl - Články

Filla, Kupka, Štyrský...

Filla, Kupka, Štyrský...

Top 10 kreseb a akvarelů roku 2018

Nejdražší kresby a kombinované techniky na papíře skončily v uplynulém roce s bilancí 19,5 milionu korun. V top 10 figurují především práce z období klasické moderny a od autorů, kteří patří na domácím trhu obecně k těm nejdražším.

15. ledna 2019
Kupecký, Škréta i středověk

Kupecký, Škréta i středověk

Nejdražší staří mistři na domácím trhu v roce 2018

Bezmála 13,5 milionu korun by potřeboval případný zájemce ke koupi deseti nejdražších obrazů starých mistrů loňského roku. Ten byl v dané kategorii ve znamení několika výrazných objevů.

8. ledna 2019
Muzika, Lhoták, Kolíbal a řada dalších rekordmanů

Galerie Kodl 2. 12. 2018

Hned tři obrazy se nedělní aukci Galerie Kodl prodaly za desetimilionové částky a nových aukčních rekordů dosáhli Antonín Hudeček, František Muzika, Kamil Lhoták, Bohumír Matal či Stanislav Kolíbal.

3. prosince 2018
Matalův "vítězný" únor

Matalův "vítězný" únor

Galerie Kodl 2. 12. 2018

V prosincové aukci galerie Kodl figuruje mezi nabízenými položkami obraz Únor (někdy Únor 48) od Bohumíra Matala. Malba pochází z roku 1948, tedy ze samého sklonku existence Skupiny 42, a představuje zajímavý příklad bezprostřední reakce na událos...

29. listopadu 2018
Stanislav Kolíbal v Americe

Art Antiques  Stanislav Kolíbal v Americe

Galerie Kodl 2. 12. 2018

Že Stanislav Kolíbal je jednou z nejvýraznějších osobností českého umění druhé poloviny 20. století, by asi rozporoval málokdo. Jeho prodejní výsledky tomu zatím příliš neodpovídaly, byť hlavně proto, že výběr nabízených děl je poměrně omezený. Ny...

27. listopadu 2018
Jakub Schikaneder jak ho neznáme

Galerie Kodl 2. 12. 2018

Jakkoliv v posledních dvou letech došlo k dramatickému růstu cen umění přelomu 19. a 20. století, jedním za autorů, v jehož cenách se to zatím příliš neprojevilo, je paradoxně jeden z nejpopulárnějších umělců českého fin de siècle Jakub Schikanede...

20. listopadu 2018
Foltýn expresivní i abstraktní

Galerie Art Praha 18. 11. 2018, Galerie Kodl 2. 12. 2018

Nejdražším dílem nedávné aukce středo- a východoevropského umění v Londýně se s cenou 8,7 milionu korun stala abstraktní kompozice Františka Foltýna. Dva další milionové obrazy tohoto autora budou draženy v následujících týdnech také v Praze.

15. listopadu 2018
Kresby za miliony a grafiky za statisíce

Nejzajímavější letošní práce na papíře

Rekordní prodeje v kategorii prací na papíře byly jedním z výrazných úspěchů loňského roku. Letošní výsledky potvrzují, že nedůvěra kupců k pracím na papíře je do značné míry věcí minulosti. Šesti i sedmi místné částky za špičkové kresby a grafiky...

15. srpna 2018
NG koupí studii ke Kupkovým Radostem

Art Antiques  NG koupí studii ke Kupkovým Radostem

Galerie Kodl 27. 5. 2018

Mezi neprodanými položkami květnové aukce Galerie Kodl figuruje i akvarelová studie Františka Kupky k obrazu Radosti. Ve skutečnosti bylo toto dílo z aukce staženo, neboť o něj projevila zájem Národní galerie a stát uplatnil své předkupní právo. K...

24. července 2018
Třikrát Toyen, Filla, Foltýn, Brožík a taky Dalí

Top 10 prvního pololetí roku 2018

Nejdražším dílem uplynulého pololetí se stala poválečná malba Toyen, která se na aukci Galerie Kodl prodala za 19,4 milionu korun. Do top 10 se dostaly ještě dva další malířčiny obrazy, dvě plátna Emila Filly, obrazy Jindřicha Štyrského, Františka...

21. června 2018
Toyen za 19,5 milionu a rekordy pro Brožíka a Foltýna

Galerie Kodl 27. 5. 2018

Nejdražší položkou nedělní aukce Galerie Kodl se stalo rozměrné plátno Toyen z roku 1957, které se prodalo za 19,44 milionu korun, což je druhá nejvyšší cena za umělkynino poválečné dílo. Nových autorských rekordů dosáhli Václav Brožík a František...

28. května 2018
Kolik stojí raný Kalvoda?

Kolik stojí raný Kalvoda?

Arthouse Hejtmánek 31. 5. 2018

Do aukce míří velkoformátové, symbolistně secesní plátno jednoho ze žáků Mařákovy školy. S ambiciozní startovací cenou těsně pod milionem korun se pokusí zaútočit na nejvyšší autorskou příčku top 10 Nocturno Aloise Kalvody.

26. května 2018
Zobrazit další