Kolekce čtrnácti Šímů vynesla přes 36 milionů korun
Text Skřivánek Jan | Datum 13.05.2017
První letošní aukce brněnského aukčního domu vynesla přes 5,1 milionu korun. Nového majitele v sobotu 8. dubna našlo 62 procent z 358 nabízených uměleckých děl a starožitností. Šest obrazů, jeden koberec a jedny hodiny bylo draženo za částky nad sto tisíc korun.
Kamil Lhoták: Závody balonů, 1946,
olej na překližce, 19,3 x 29,7 cm, cena: 708 000 Kč
Nejdražším dílem aukce se stal drobný olej Kamila Lhotáka Závody balonů. Malba na překližce z roku 1946 vystoupala na 708 tisíc korun, více než trojnásobek minimálního podání. Na téměř pětinásobek vyvolávací ceny pak vylétl zmiňovaný koberec Heritz, syrská práce z konce 19. století. Vítěz aukce za za něj nabídl 342 tisíc korun. Z obrazů byly za statisícové částky draženy ještě práce Bohumíra Matala, Otakara Kubína, Richarda Fremunda a Joži Uprky.
Koberec Heritz,
Sýrie, 1880,
domácí koberec,
290 x 375 cm,
cena: 342 000 Kč
Ze starožitností se nejdráže prodaly obrazové hodiny z roku 1826, které našly kupce při ceně 118 tisíc korun. Na dalších příčkách se umístily broušená váza značky Moser z konce 20. let (94 tisíc), diamantové náušnice (71 tisíc) a žardniéra od Wiener Werkstätte (61 tisíc korun).
23. dubna 2024Adolf Loos Apartment and Gallery, 21. 4. 2024
Olej Františka Kupky Početí / Danae překonal historický rekord českých aukcí. Prodal se za 126,5 milionu korun včetně aukční provize, která byla po dohodě s prodávajícím snížena z obvyklých 21 na 10 procent. O necelé tři miliony korun překonal dosava...
21. dubna 2024Přehled trhu s uměním za rok 2023 v Ročence Art+
16. dubna 202423. dubna 2024
10. srpna 2022
30. ledna 2019
3. prosince 2018
24. ledna 2019
22. dubna 2018
20. září 2017