June 2019 1392

Top 10 2008

Nejdražší obrazy českých aukcí za rok 2008

Ke koupi deseti nejdražších obrazů roku 2008 by potencionální kupec potřeboval 125 milionů korun. O rok dříve by mu stačilo o 20 milionů méně, v roce 2006 by vystačil s necelou polovinou této částky (všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize).

Oskar Kokoschka: London Chelsea Reach / 1957

1 / Oskar Kokoschka: London Chelsea Reach / 1957
olej na plátně / 75 × 100 cm
cena: 21 450 000 Kč / 1. Art Consulting 3. 2. 2008

Josef Šíma: Léda s labutí / 1938

2 / Josef Šíma: Léda s labutí / 1938
olej na plátně / 83 × 146 cm
cena: 17 228 000 Kč / Galerie Art Praha 21. 9. 2008

Georges Braque: Zelené umyvadlo / 1942

3 / Georges Braque: Zelené umyvadlo / 1942
olej na plátně / 65 × 81 cm
cena: 13 570 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008

Emil Filla: Dívka s mandolínou / 1929

4 / Emil Filla: Dívka s mandolínou / 1929
olej na plátně / 123 × 94 cm
cena: 12 980 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008

Antonín Procházka: Kopretiny / 1922

5 / Antonín Procházka: Kopretiny / 1922
olej na plátně, písek / 70 × 56,5 cm
cena: 11 918 000 Kč / Galerie Art Praha 21. 9. 2008

Emil Filla: Žena v křesle s knihou / 1930

6 / Emil Filla: Žena v křesle s knihou / 1930
olej na plátně / 100 × 76 cm
cena: 10 502 000 Kč / 1. Art Consulting 5. 10. 2008

Jindřich Štyrský: Stan / 1927

7 / Jindřich Štyrský: Stan / 1927
olej na plátně / 65 × 54 cm
cena: 9 794 000 Kč / 1. Art Consulting 3. 2. 2008

František Kupka: Pískaři na Seině / 1907

8 / František Kupka: Pískaři na Seině / 1907
olej na plátně / 70 × 70 cm
cena: 9 676 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008

Josef Čapek: Koupel nohou / 1921

9 / Josef Čapek: Koupel nohou / 1921
olej na plátně / 72 × 45 cm
cena: 9 322 000 Kč / Galerie Art Praha 21. 9. 2008

Jan Zrzavý: Piazzetta / 1929

10 / Jan Zrzavý: Piazzetta / 1929
olej, tempera, plátno / 48 × 63 cm
cena: 8 378 000 Kč / Galerie Art Praha 20. 4. 2008