Historické top 10 českých aukcí (duben 2024)
22. dubna 2024
Text Chmelařová Marcela | Datum 30.01.2014
V lednové aukci Adolf Loos Apartment and Gallery se prodalo výjimečné rané plátno Otakara Kubína v novém autorském aukčním rekordu. Obraz původem ze sbírky Františka Čeřovského koupil dražitel na sále za vyvolávací cenu 5 milionů korun včetně provize.
Nejzásadnější malba Otakara Kubína, která se u nás zatím objevila v aukci (více o její provenienci a historii zde) téměř dvojnásobně překonala dosavadní český malířův aukční rekord.
Vysoká cena obrazu Music Hall Bobino, vystavovaného desetiletí také pod hlavičkou Národní galerie, se odvíjí od jeho zcela specifického postavení v rámci Kubínova díla (o autorovi více zde). Jiné dvě zajímavé rané Kubínovy práce se před časem dražily v Londýně, na našem trhu se následně zatím neobjevily (zde).
Všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize.
2 / Otakar Kubín: Zátiší / 1912 - 14
olej na plátně / 62 x 80 cm
cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006
3 / Otakar Kubín: Krajina z jižní Francie
olej na plátně / 65 x 121 cm
cena: 1 416 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 12. 2007
4 / Otakar Kubín: Vesničané z Auvergne / 1945
olej na plátně / 81,5 x 66 cm
cena: 1 320 000 Kč / Meissner - Neumann 24. 3. 2013
5 / Otakar Kubín: Ležící dívčí akt
olej na plátně / 89 x 116 cm
cena: 1 121 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 10. 2007
6-8 / Otakar Kubín: Akt na židli / 1943
olej na plátně / 100 x 64,5 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Pictura 31. 5. 2012
6-8 / Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921
olej na plátně / 146 x 114 cm
cena: 1 140 000 Kč / 1. Art Consulting 10. 11. 2010
6-8 / Otakar Kubín: Jezero Siguret / 1929
olej na plátně / 73,5 x 92 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Kodl 15. 5. 2011
9-10 / Otakar Kubín: Stolní zátiší s kyticí
olej na plátně / 81 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 2. 12. 2012
9-10 / Otakar Kubín: Stojící dívčí akt / 1948
olej na plátně / 80 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 19. 5. 2013
22. dubna 2024Za posledních několik let se TOP 10 Františka Muziky zcela proměnilo. Pouze s jedinou výjimkou se v něm nyní nacházejí díla zakoupená na aukcích od roku 2018. Loni se Muzika také dostal mezi nejúspěšnější umělce na aukcích, patřilo mu sedmé místo v ř...
8. dubna 2024Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10
27. února 202422. dubna 2024
8. dubna 2024
9. srpna 2023
5. prosince 2022
4. července 2022
20. března 2023
19. března 2023
15. března 2023