Art+Antiques, září 2011

Zařijové číslo zve na výstavu Joži Uprky, kterou na podzimní sezonu chystá Národní galerie. V rozhovoru se představuje Milena Dopitová, letošní laureátka Ceny Michala Ranného, jejíž výstavu je momentálně možno vidět v Moravské galerii v Brně. Ústřední téma čísla se zabývá potenciálem náplavek v prostoru města. Dále čtenáři v časopise najdou články o výstavách Alexandra Brodského ve Vídni, Kacušiky  Hokusaie v Berlíně či řadu recenzí.

na obálce >
Joža Uprka: Vázání šátku (výřez) / 1910 olej, plátno / 47,5 × 170 cm / Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

02 úhel / Ondřej Váša: Dinosauři oblohy

04 depeše / Terezie Zemánková: Gagosian Gallery v Paříži

06 zprávy

10 výstava / Helena Musilová: Joža Uprka

17 aukce

23 na trhu / Marcela Chmelařová: Jindřich Štyrský

26 portfolio / Radek Wohlmuth: Áčka

28 rozhovor / Kateřina Černá: Milena Dopitová

36 téma / Karolina Jirkalová: Městská nábřeží

44 design / Veronika Loušová: Aktuální tendence

48 architektura / Tomáš Glanc: Alexander Brodsky

51 nové knihy

52 knižní recenze / Milena Bartlová: Alchymie a Rudolf II.

54 antiques / T. Hájek, J. Šerých, M. Kracík Štorkánová: Skleněné mozaiky

60 zahraniční výstava / Filip Suchomel: Hokusai

65 manuál / Ondřej Chrobák: Hans Haacke v Praze

66 recenze / Milena Bartlová: Moravská národní galerie

67 recenze / Jiří Ptáček: ObraSKov ve Wannieck Gallery

70 recenze / Václav Hájek: Sbírka H.-P. Rieseho v GASKu

71 recenze / Marcela Chmelařová: Marie Blabolilová v Topičově salonu

74 tipy a artmix

80 komiks / Tomáš Prokůpek: Lucie Lomová